Вандал серйозно пошкодив картину "Іван Грозний" в Третьяковській галереї

Фото - з відкритих джерел

Поліцейські в Москві затримали чоловіка, який 25 травня ввечері пошкодив картину "Іван Грозний" в Третьяковській галереї, повідомила офіційний представник МВС РФ Ірина Вовк, передає ТАСС .

- Увечері в п'ятницю в поліцію від співробітника охорони Державної Третьяковської галереї надійшло повідомлення про пошкодження картини. Прибулими на місце співробітниками поліції був затриманий громадянин, який металевим стовпчиком огорожі розбив скло картини і пошкодив полотно, - сказала Вовк.

- За даним фактом порушено кримінальну справу за статтею "Знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) народів Російської Федерації, включених до єдиного державного реєстру об'єктів культурної спадщини (пам'яток історії та культури) народів Російської Федерації, виявлених об'єктів культурної спадщини, природних комплексів, об'єктів, взятих під охорону держави, або культурних цінностей), - зазначила вона.

Картина отримала серйозні пошкодження через напад - полотно прорваний в трьох місцях в центральній частині роботи на фігурі царевича, повідомили ТАСС в прес-службі Третьяковської галереї.

- У результаті ударів товсте скло, що захищало роботу від коливань температурно-вологісного режиму, було розбите. Картині нанесені серйозні пошкодження. Полотно прорваний в трьох місцях в центральній частині роботи на фігурі царевича. Від падіння скла сильно постраждала авторська художня рама. Завдяки щасливому випадку найцінніше - зображення осіб і рук царя і царевича - не постраждали, - уточнили в прес-службі.

- Після отримання інформації про те, що трапилося в музеї для вжиття невідкладних заходів з порятунку твори на місце події негайно прибули головний хранитель, реставратори, керівництво служби безпеки музею, а також співробітники спеціалізованої фірми по роботі з творами мистецтва. <...> Після закінчення первинних оперативно-слідчих заходів реставратори музею провели невідкладні аварійні роботи - витягнуті осколки скла, проведений демонтаж картини і рами, після чого робота була вилучена з постійної експозиції і перенесена в реставраційну майстерню музею, - повідомили в прес-службі .

Реставратори галереї вивчають наслідки нанесених ударів і працюють над послідовною програмою по відновленню твори.

- Серед першочергових дій - проведення розширеного реставраційної ради із запрошенням провідних фахівців країни , - додали в прес-службі.

У Третьяковці додали, що гендиректор Третьяковської галереї Зельфіра Трегулова знаходиться в закордонному відрядженні, але отримує оперативну інформацію, постійно контактує зі співробітниками музею по телефону і повідомляє про те, що відбувається керівництву Мінкультури РФ.

Це вже не перший випадок спроб пошкодження цієї картини. Згідно з відкритими джерелами даних, 16 січня 1913 року двадцятидев'ятирічний іконописець і старообрядец Абрам Балашов завдав по полотну три удари ножем. Після цього Рєпіну довелося заново відтворювати особи зображених на ньому царя і царевича. Дізнавшись про псування картини, хранитель Третьяковської галереї Єгор Хруслов наклав на себе руки.