У Третьяковці взяли аварійні заходи для порятунку картини Рєпіна "Іван Грозний"

Картина Іллі Рєпіна "Іван Грозний і син його Іван" отримала серйозні пошкодження в результаті нападу вандала ввечері 25 травня. Полотно прорваний в трьох місцях на фігурі царевича, повідомляє прес-служба Третьяковської галереї.

"В результаті ударів товсте скло, що захищало роботу від коливань температурно-вологісного режиму, було розбите. Картині нанесені серйозні пошкодження", - заявили представники виставкового майданчика. Відзначається, що від падіння скла постраждала і авторська рама картини.

Реставратори Третьяковської галереї провели невідкладні аварійні роботи, тепер опрацьовується план по відновленню полотна, повідомляє Агентство "Москва" .

"Після отримання інформації про те, що трапилося в музеї для вжиття невідкладних заходів з порятунку твори на місце події негайно прибули головний хранитель, реставратори, керівництво служби безпеки музею, а також співробітники спеціалізованої фірми по роботі з творами мистецтва", - розповіли в прес-службі. З полотна вже витягли осколки скла, картину зняли і вилучили з експозиції, відправивши в реставраційну майстерню.

Планується провести розширений реставраційна рада із запрошенням провідних фахівців країни. Гендиректор Третьяковської галереї Зельфіра Трегулова знаходиться в закордонному відрядженні, але отримує оперативну інформацію, постійно контактує зі співробітниками музею по телефону і повідомляє про те, що відбувається керівництву Мінкультури РФ.

Раніше повідомлялося, що чоловік пошкодив картину в Третьяковській галереї ввечері 25 травня. Він розбив скло стовпчиком огорожі, оскільки заподіяли шкоду полотну. Передбачуваний вандал був затриманий столичної поліцією, порушено кримінальну справу.

За даними ТАСС , Що посилається на джерело в правоохоронних органах, картину пошкодив 37-річний житель Воронезької області. Чоловік пояснив свої дії недостовірністю зображених на полотні історичних фактів.

Поділитися в соціальних мережах: