NEWSru.com :: Відвідувачі Третьяковської галереї пропонують провести флешмоб проти нових правил її відвідування

Відвідувачі Третьяковської галереї, незадоволені новими порядками в музеї, вирішили провести флешмоб. Про це повідомляє "Ехо Москви" .

"Чи варто прийти в Третьяковку компанією, щоб разом на виставці обговорити роботи", - сказав автор своєрідного флешмобу, редактор РБК Тимофій Дзядко. Колективне відвідування Третьяковської галереї планується влаштувати в суботу, о другій годині дня.

Нагадаємо, 15 червня співробітник МДУ, кандидат історичних наук Максим Шевченко, ходив на виставку Верещагіна на Кримському Валу разом з колегами - доцентами, студентами та аспірантами, поскаржився на дії адміністрації музею . За його словами, учасники групи "обмінювалися враженнями" і "задавали один одному питання з приводу побаченого", однак охоронець зажадав це припинити, визнавши "екскурсією без акредитації". На виході їх чекали "старший лейтенант МНС" і співробітниця галереї, які заявили, що дії відвідувачів незаконні. Історикам пояснили, що в разі проходу на виставку групою "від одного до 20 осіб" потрібно запитувати дозвіл у музею. Отримати відповідь на питання, що таке "група з однієї людини", їм не вдалося, після чого викладачі направили лист про інцидент в Міністерство культури.

За словами заступника директора галереї Марини Ельзессер, записи з відеокамер доводять, що історики "стояли згуртованою групою і розповідали своїм студентам про картини". "Про занятті, яке проводили в стінах галереї викладачі істфаку, ніхто з нас не знав. Ми вважаємо, що педагоги проводили саме заняття, а не просто обмінювалися думками, як вони стверджують. Тому вони повинні були заздалегідь зареєструвати візит на нашому сайті і внести плату ", - сказала Ельзессер. За її словами, нові правила були введені через те, що сторонні екскурсоводи дають невірну інформацію , На що скаржаться самі відвідувачі Третьяковки.

Тим часом в адміністрації історичного факультету МГУ заявили, що Третьяковська галерея мала всі підстави пред'явити претензії співробітникам факультету, які проводили заняття на виставці, не ознайомившись з правилами її відвідування. Така позиція, за словами керівництва, завдає шкоди не тільки престижу галереї, а й негативно відбивається на репутації факультету. Блогери ж відзначають, що в правилах не сказано, що, власне, мається на увазі під екскурсією, а керівництво галереї піддалося манії "загального запретітельства".