Ромео і Джульєтта по-мишачому в трактуванні Марини ідам »Tuva.Asia

У Національному музично-драматичному театрі Республіки Тива є традиція - завершувати рік прем'єрою казки для дітей У Національному музично-драматичному театрі Республіки Тива є традиція - завершувати рік прем'єрою казки для дітей. І цей рік не став винятком: близькі до фіналу репетиції музичної казки «Все миші люблять сир» за однойменною п'єсою сучасного угорського драматурга Дюли Урбана.

Сюжет п'єси нагадує саму сумну повість про любов на світі - історію Ромео і Джульєтти. Тільки, на відміну від шекспірівської трагедії, це весела мишача історія, де діти двох ворогуючих кланів - Сірих мишей і Білих мишей - закохані і борються за своє щастя і право бути разом.

Цікаво, що роль головної героїні - білої мишки Фруже - дісталася актрисі Аржаане Куулар, яка виконує роль Джульєтти у трагедії «Ромео і Джульєтта» з репертуару театру. «Фруже - це мультяшна Джульєтта. Вона така ж запекла і смілива героїня. Якщо Джульєтта випиває отруту, то Фруже просить кота перетворити її в сіру мишку. Заради того, щоб бути зі своїм коханим Шомой, вона готова відмовитися від своєї білої шкіри, що є привілеєм мишей-аристократів », - ділиться роздумами про створюваний образ актриса.

Роль коханої Фруже грає однокурсник Аржаан з акторської курсу Східно-Сибірської державної академії культури і мистецтв Айдис Даржан. Він зізнався, що образ Шоми дуже нагадує його самого в дитинстві: «Немов би граю самого себе. Шома такий же рухливий і прямолінійний, як я. І батьки його за характером схожі на моїх. Ця схожість допомогло мені швидше вжитися в образ ».

Легко, жартівливо, пустотливо і музично головні герої доводять дорослим мишам, що їх забобони смішні і тільки ускладнюють мишачу життя. Адже за своєю природою всі миші схожі: і сірі, і білі однаково люблять сир.

Режисер вистави Марина ідам свою задумку показати дітям справжнє диво на сцені втілила завдяки віртуозним сценам переодягання, де не обійшлося без маленької хитрості, а також фокусів, які зуміла освоїти актриса театру Сайлик Шулу-Маадир.

Знаючи природну гнучкість розуму і уяви Сайлик, режисер запропонувала їй спробувати вивчити кілька нескладних трюків за допомогою відео-уроків в Інтернеті. Здібності актриси передбачили режисерські очікування: їй вдалося освоїти майстерність демонстрації навіть складних фокусів, які потребують серйозних тренувань.

«Ми, дорослі люди, кожну репетицію чекаємо фокусів Сайлик, - ділиться Аржаан Куулар. - Дуже цікаво і цікаво спостерігати, як прямо на наших очах змінюються в кольорі легкі хустки, а стакан з водою раптом спустошується за одну секунду. Ми уважно стежили за її роботою поблизу і з різних ракурсів, але так і не розгадали секрету чарівництва ».

Новоявлена ​​фокусніца продемонструє свою майстерність прямо під час казки, а також після вистави на традиційному новорічному ранку в фойє театру.

Казка «Все миші люблять сир» - повноцінний музичний спектакль з антрактом. Музику спеціально для дітей створив композитор Буян-Маадир Тулуш, а вірші написала Ірина Тарханова.

Сценографія та костюми народного художника Туви Начина Шалика не залишать дітей байдужими. Художник, враховуючи дитячу психологію, створив на сцені гігантську конструкцію, яка відразу занурить маленьких глядачів в світ мишей.

Вистава дасть зрозуміти дітям, що всі ми рівні, незважаючи на зовнішні відмінності. Ця казка є першим уроком толерантності та взаємоповаги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку - від трьох років і старше. Після казки в фойє на другому поверсі буде організована ігрова новорічна програма за участю її героїв, Діда Мороза та Снігуроньки.

На дітей чекають хороводи навколо ялинки, конкурси, ігри, фокуси, а також популярне нововведення в індустрії розваг - шоу гігантських мильних бульбашок.

Прем'єра казки «Все миші люблять сир» з новорічним ранком відбудеться на основній сцені Національного музично-драматичного театру 28 грудня в 14 годин, 3 січня о 12 годині.

фото:

Вживаємося в образи мишок. Фруже - Аржаан Куулар, Шома - Айдис Даржан. Репетиція музичної казки «Все миші люблять сир». Кизил, Національний музично-драматичний театр Республіки Тива. 10 грудня 2014 року. Фото Вікторії Хомушку.