Територія московського Кремля: Державний Кремлівський Палац, будівля Арсеналу і Патріарший палац на території Кремля

1. Частина 1. Територія Кремля: Державний Кремлівський Палац, будівля Арсеналу і Патріарший палац.

На свій сором, проживши рік в Москві, я так і не побував на території Кремля. Хоча завжди хотів побачити і Цар-гармату і Цар-дзвін і взагалі подивитися, що ж там усередині за цими стінами з червоної цегли.

В один з вихідних, зважившись вийти з дому в мороз (-25 градусів), ми розраховували потрапити в Алмазниі фонд московського Кремля. Але, прийшовши до 11:30 до Бровіцкім воріт, виявилося, що ми вже запізнилися, і всі квитки розкуплені. Так як в палаті зброї ми вже побували раніше, з усіх пам'яток Кремля залишилося тільки побачити Цар-гармату, Цар-дзвін і собори. Якщо розповідати про все в одній статті, то розповідь вийти невиправдано довгим, тому я розділив його на 3 частини. Вийшов такий собі цикл.

Квитки на територію Кремля , Напевно, єдині, які завжди є в наявності. Квиткові каси московського Кремля працюють з 9:30 до 16:30, крім четверга. Вони розташовані по обидва боки Кутафьей вежі (Вихід з метро Олександрівський сад або Бібліотека імені В. І. Леніна). Ціни на квитки на територію Кремля - ​​350 руб. з відвідуванням соборів і 200 руб. без них.

Пройшовши по Троїцькому мосту на територію Кремля перше, що бачиш - це будівля знаменитого Державного Кремлівського Палацу (Колишнього Кремлівського Палацу з'їздів), в якому проводяться грандіозні концерти і театральні п'єси, а також тут проходить головна Новорічна ялинка країни (нижче на фото чергу людей на цю ялинку). Раніше тут знаходилася Збройна палата, а до неї, в свою чергу, будівлі двору Бориса Годунова. Палац будувався 16 міс. і був відкритий в 1961 р У ньому спокійно можуть розміститися 6000 чоловік.

Навпаки Державного Кремлівського Палацу на території Кремля знаходиться будівля Арсеналу, побудоване за наказом Петра I в 1702 р Спочатку вона задумувалася як військовий склад і музей трофеїв і зброї. Через війну зі шведами будівництво затяглося до 1736 року. Через рік після цього під час пожежі все, що було зроблено в Арсеналі з дерева, згоріло. Після чого будівля Арсеналу було відбудовано заново, але сталося це лише в 1786-96 рр. Під час війни 1812 року, коли російські війська залишали Москву, Арсенал підірвали, і знову відбудували до 1828 року. Музей з Арсеналу так і не вийшов, хоча після війни 1812 р сюди привезли трофейні гармати, які зараз стоять уздовж фасаду будівлі, а вздовж південної стіни, яку відразу видно при вході на територію Кремля, стоять наші російські гармати 17-18 ст. Їх перенесли на до Арсеналу після того як в 1960 р було знесено стару будівлю Збройової палати (зараз там розташований Державний Кремлівський палац).

Зараз в будівлі Арсеналу на території Кремля знаходяться казарми роти спеціального варти (першої роти) Президентського полку і адміністративні служби Комендатури Кремля.

Пройшовши трохи вище вгору по дорозі, праворуч бачимо Патріарший палац з церквою Дванадцяти апостолів. Патріарший палац був побудований в 1635-1656 рр. на замовлення патріарха Никона. Никон бажав собі палац, який би по розкоші був не гірше царського, за що незабаром і поплатився - був засланий царем Олексієм Михайловичем. За Петра I в Патріаршому палаці розташовувався Синод. Петро був крутої вдачі, прагнув до одноосібної влади, взяв та й розпустив патріаршество, щоб під ногами не плуталися. Канцелярія Синоду не особливо піклувалася про історичні цінності, провела модернізацію Патріаршого палацу, перебудували багато його приміщення. До нашого часу деякі кімнати вже відреставровані.