ПДР для дітей в картинках

1. Перше знайомство
  2. ілюстративний матеріал
  3. юні велосипедисти
  4. конкурс малюнків

Знати правила дорожнього руху (ПДР) життєво важливо для кожної дитини. Життя в сучасному світі вимагає максимально уважного ставлення до засобів пересування і дорогах. Тим більше що в останні десятиліття більшість дорослих постійно опиняються в ролі пішохода і водія поперемінно. Безумовно, вивчити правила можна в будь-якому віці, але запорукою їх глибокого і осмисленого знання є саме поступове ознайомлення і постійне застосування на практиці з раннього дитинства.

Перше знайомство

Ще до дитячого садка у дітей формується основа культури пішохода і культури водія. У колясці, в машині, на руках у батьків дитина стає учасником дорожнього руху: малюк бачить і запам'ятовує реакцію дорослих, звикає до поведінки старших членів сім'ї, чує їх коментарі. Саме в цей період формується ставлення до дотримання пдд.

Турботливі і завбачливі батьки завжди будуть звертати увагу дитини на світлофор і його сигнали, промовляти алгоритм переходу проїжджої частини, коментувати небезпека, якщо дитина стала свідком порушення правил.

У 2-3 роки можна звертати увагу дітей на деякі дорожні знаки: «пішохідний перехід», «підземний пішохідний перехід», «рух пішоходів заборонено».

ілюстративний матеріал

• Завантажити пакет ПДР для дітей можна тут .
  • Окремі картинки:

З 3-4 років у дітей з'являється усвідомлений інтерес до ПДР. І вдома, і в дитячому саду важливо частіше промовляти головні правила, розглядати, розфарбовувати і коментувати картинки, що ілюструють різні дорожні ситуації, вивчати дорожні знаки.

Дуже ефективно доповнювати картинки чотиривіршами. Особливо корисно згадувати ці чотиривірші в реальній ситуації дорожнього руху. Так у малюків в ігровій формі закріплюються головні навички виконання правил.

У 5-6 років можна використовувати настільні ігри для дітей з правил дорожнього руху. Вони дозволяють кожній дитині побути в ролі пішохода і водія, розвивають зорову пам'ять, закріплюють основні навички участі в дорожньому русі.

юні велосипедисти

Мабуть, катання на велосипеді є першим серйозним випробуванням для дитини. Навіть територія ігровий або спортивного майданчика, алея парку вимагають від маленького велосипедиста уваги і дотримання основних правил. Тому батьки повинні частіше грати з дитиною в ігри, які дозволять швидше і краще запам'ятати дорожні знаки. Не забувайте промовляти правила перед виходом на вулицю.

Для дитячого садка цікаво буде провести ігрову програму з елементами змагання на кращого знавця ПДР. Маленькі велосипедисти зможуть не тільки позмагатися, а й згадати важливі правила і дорожні знаки, не повідомляючи яких не можна сідати на велосипед.

конкурс малюнків

У дитячому садку є куточки і стенди ПДР. Однак дуже важливо залучати самих дошкільнят до конкурсів та виставок на цю тему. Хлопці можуть намалювати сюжетні картинки, зобразивши в якості учасників дорожнього руху улюблених героїв мультфільмів та казок. Потім можна обговорити зображені ситуації.

Зручні і цікаві книжки - розмальовки. Малюки роблять зображення яскравим і в той же час обговорюють разом з дорослими, що зображено на картинках, яка оцінка дорожньої ситуації.

Правила дорожнього руху допомагають уберегти дітей і дорослих від нещасних випадків на дорогах. Ілюстративний матеріал допоможе зробити навчання ефективним і захоплюючим. Такі картинки повинні бути не тільки в дитячих садах, але і вдома.