Технологічний ліцей ОРТ ім. Б. З. Герцля

Ліцей був створений 10 жовтня 1991 року до клопотанням Республіканського товариства єврейської культури та на підставі Указу Президента Республіки Молдова і Постанови Уряду Республіки Молдова № 682 від 09 Ліцей був створений 10 жовтня 1991 року до клопотанням Республіканського товариства єврейської культури та на підставі Указу Президента Республіки Молдова і Постанови Уряду Республіки Молдова № 682 від 09.12.1991 року.

Однією з найважливіших своїх завдань Ліцей бачить відродження національної самосвідомості єврейської діаспори. Діти з єврейських сімей в стінах ліцею отримують можливість вивчати мову своїх предків і історію свого народу.

Педагогічний колектив ліцею складається з 44 вчителів, серед яких 24 вчителі з другої дидактичної ступенем, 3 вчителі з першої і 3 вчителі з вищою категорією, доктор математичних наук, 2 кандидати наук.

Міністерство освіти Ізраїлю надає ліцею допомогу у викладанні предметів єврейського циклу: щорічно в ліцеї працюють 2-3 вчителя-посланника з Ізраїлю, які викладають іврит, історію і традиції єврейського народу. Крім того, в ліцеї виросла плеяда місцевих вчителів івриту, які викладають на високому методичному рівні. Високий професіоналізм педагогів кафедри івриту дозволив ліцею впровадити в навчальний процес нову сучасну програму вивчення івриту «Нета». Міністерство освіти Ізраїлю надає ліцею допомогу у викладанні предметів єврейського циклу: щорічно в ліцеї працюють 2-3 вчителя-посланника з Ізраїлю, які викладають іврит, історію і традиції єврейського народу

5 грудня 2000 був укладений тристоронній договір між Департаментом освіти, науки, молоді та спорту мун.Кішінеу, Консульством Держави Ізраїль та Світовим ортом - міжнародної неурядової освітньою організацією. Відповідно до договору в 2001 році в ліцеї був створений Технологічний навчальний центр ОРТ, а в навчальний план ліцею включені дисципліни: «Інформаційні технології», «Технологія». Даний центр став базою інформатизації Ліцею, забезпечивши широке впровадження ІКТ в навчальний процес.

Випускники ліцею складають державні випускні іспити і отримують відповідний документ про освіту державного зразка.

Директор - Климина Світлана

мун. Кишинеу, вул. Миколу Димо, 7