Дельфін: "Русский реп перетворився в новий вид шансону"

Поділитися в соціальних мережах: Поділитися в соціальних мережах:   Фото: www

Фото: www.facebook.com/92fmru

В кінці листопада вийде новий альбом музиканта Андрія Лисікова, відомого під псевдонімом Дельфін. Платівка буде називатися "Андрій". А вже через два тижні з'явиться його перша книга віршів. Музикант обговорив в ефірі радіостанції "Москва FM" з Борисом Болеловим новий альбом, сучасну музику і російський реп.

- В одному з інтерв'ю в 2011 році журналіст запитав тебе, прийнято вважати, що Дельфін в першу чергу поет? А ти смієшся і відповідаєш: "Так, у тих, хто не читає звичайних віршів". І ось, нарешті, виходить твоя книга.

- Що стосується виходу книги віршів, ми вибрали найбільш вдалий час для її випуску. В першу чергу ми робимо це для того, щоб створити хороший інформаційний привід і підтримати нову платівку. До неї увійшли практично всі тексти, використані в новому альбомі, тексти з раннє виданих платівок і взагалі ніде не використані.

- Як називається книга віршів?

- У неї немає назви, вона позиціонується як перша друкована збірка віршованих творів. Набір слів, коротше. Ми використовували в ній ілюстрації іспанського художника Пабло Есхереро. Випадково натрапили на його твори в інтернеті, причому в розділі "графіті". У нього дуже цікаві малюнки на стінах іспанських будинків і парканів. Він оформив нам книжку, а зараз працює над обкладинкою для платівки.

Фото: www.facebook.com/92fmru

- Тепер ти можеш сказати, що ти поет?

- До кінця все одно не можу.

- У тебе і з музикою те ж саме. Ти постійно говориш, що до кінця не вирішив, що грати, що ти не сформувався артист. У тебе все життя будуть йти ці зміни, переродження, пошук звуку?

- Сподіваюсь що так. Зміни - це найкраще, що може відбуватися з людьми. Треба бути до цього готовим і відкритим. Не хотілося б грати одну і ту ж пісню все життя, яка б хороша вона не була. Хочеться робити щось нове і часто несподіване для самого себе.

- Ти категорично не співаєш свої старі пісні з альбомів "Глибина різкості" і "Не в фокусі"?

- Для свого часу це був непоганий матеріал, але зараз я зовсім інша людина. Напевно, добре, що я сьогодні не пишу таких пісень, але в той час вони були зроблені щиро. Я не обманював в першу чергу самого себе.

- Яким буде новий альбом?

- Напевно, нам вдалося трохи змінитися і в звуці, і в подачі. На мій погляд, платівка вийшла з літературним акцентом. Це скоріше аудіофільми, які можна дивитися в будь-якому місці з закритими очима, досить тільки надіти навушники. Ми використовуємо електронні барабани і живу гітару. Там не буде бас-гітари і взагалі будь-яких басових партій. Взагалі в платівці практично немає заліза. За рахунок цього вона вийшла розвантажена, там дуже багато місця для гітари і голосу.

Фото: www.facebook.com/92fmru

- За часів альбомів "Глибина різкості" і "Не в фокусі" ти був іншим енергетично. На твої концерти ходило більше народу. Як можна не продовжувати грати одну і ту ж пісню, заряджаючись від такої кількості енергії, яку ти отримуєш? У якийсь момент ти взяв і все відсік.

- Я знайшов нову публіку, тих людей, яким цікаві більш глибинні історії.

- Ти став скромнішим, тихіше.

- Зовні так. У новій платівці багато нескромного: і слів, і музики, і подачі.

- Нова платівка має відношення до того, що відбувається зараз в країні, в світі, в місті, навколо тебе? Вона вписана в реальність?

- Думаю, що вона точно вписана. Не можу зараз робити остаточні висновки, але думаю, що вона є продуктом свого часу. Все, що відбувається навколо, вплинуло на її наповнення. Це і речі, що стосуються особисто мене, і новини, і все, що завгодно.

- Як ти ставишся до російського репу, з який ти починав? Тобі подобається те, що зараз відбувається в цій музиці?

Посилання по темі

- По-моєму, вони всі однакові. Вони, мабуть, один одному пишуть пісні, діляться. Я його не слухаю, але те, що долітає до мене, мені не дуже подобається. Коли в кінці 1980-х років прийшла перша хвиля хіп-хопу, було цікаво. Тоді була зовсім інша подача. Тоді прийшла ціла культура з танцями, живописом, діджєїнгом. Зараз це все залишилося на якомусь рівні. Але, що стосується речитативу, вони говорять про одне й те ж, одними і тими ж словами і використовують практично одні і ті ж барабани. Все це перетворилося в новий вид шансону.

31 жовтня Дельфін виступить в клубі "Артист Концерт Холл".

сюжети: погляди , Інтерв'ю з людьми мистецтва , Персони

Поділитися в соціальних мережах:

Як називається книга віршів?
У тебе все життя будуть йти ці зміни, переродження, пошук звуку?
Яким буде новий альбом?
Вона вписана в реальність?
Як ти ставишся до російського репу, з який ти починав?
Тобі подобається те, що зараз відбувається в цій музиці?