Як буде працювати транспорт в свята

1. Метро і МЦК не заснуть в новорічну ніч
  2. Городянам будуть доступні 59 цілодобових наземних маршрутів
  3. Приміські поїзди підуть за графіком вихідного дня, а розклад руху Аероекспрес не зміниться
  4. На вулицях міста парковка стане безкоштовною
  5. Рух ненадовго обмежать заради святкових гулянь
  6. Безпека на транспорті буде посилена

У дні зимових канікул всіх чекають сотні святкових заходів, концертів і вистав. Адже з 22 грудня по 14 січня в Москві проходить один з найяскравіших і насичених за програмою фестивалів року - «Подорож в Різдво», присвячений в цьому році театру. Для його гостей проведуть 240 інтерактивних програм, 480 виступів дадуть вуличні театри, також пройде 1680 майстер-класів для дорослих і дітей . Щоб не пропустити найцікавіше на фестивальних майданчиках, можна скористатися громадським транспортом. До речі, його графік роботи зміниться в новорічні канікули для зручності городян і туристів. Як саме - читайте в матеріалі mos.ru .

Метро і МЦК не заснуть в новорічну ніч

Другий рік поспіль столичне метро і Московське центральне кільце (МЦК) будуть працювати всю новорічну ніч. Інтервали руху поїздів складуть від 3,5 до 15 хвилин. Москвичі та гості столиці зможуть з комфортом дістатися до фестивальних майданчиків в будь-якій точці міста, не пропустити найцікавіші шоу, а потім повернутися додому.

У Різдвяну ніч, з 6 на 7 січня, роботу метро і МЦК продовжать до 02:00.

У Різдвяну ніч, з 6 на 7 січня, роботу метро і МЦК продовжать до 02:00

Городянам будуть доступні 59 цілодобових наземних маршрутів

У новорічну ніч працюватимуть 168 найбільш затребуваних маршрутів наземного міського транспорту - автобусних, тролейбусних і трамвайних . За 98 маршрутами транспорт закінчить розвозити пасажирів о 03:30, а ще по 59 робота продовжиться в цілодобовому режимі.

Режим роботи автобусів, тролейбусів і трамваїв продовжать також в Різдвяну ніч: до 03:00 вони курсуватимуть по 163 маршрутам. Крім того, і в Новий рік, і в Різдвяну ніч збережуть свій звичайний графік 11 нічних міських маршрутів.

Інтервал руху наземного транспорту в свята складе 25-30 хвилин. За змінами в розкладі руху транспорту на конкретних маршрутах можна стежити на сайті ГУП "Мосгортранс" .

З 29 грудня по 8 січня зміниться розклад руху електричок, що прямують з Москви в усіх напрямках. У новорічну та Різдвяну ніч час роботи приміських поїздів продовжать до другої години ночі.

Так, 29 грудня електрички будуть слідувати за розкладом п'ятниці, з 30 грудня по 7 січня - за розкладом суботи, 8 січня - за розкладом неділі. А 9 січня вони повернуться до звичайного графіку. Крім того, 24 поїзда Центральної приміської пасажирської компанії (ЦППК) скасують через скорочення пасажиропотоку на ряді напрямків, а 15 електричок компанії будуть відправлятися пізніше в нічні години 1 і 7 січня.

Докладний графік руху поїздів в новорічні свята можна дізнатися на сайті ЦППК . Аероекспрес в січневі канікули продовжать працювати в штатному режимі без змін в розкладі. Уточнити графік їх руху до столичних аеропортів можна на сайті компанії «Аероекспрес» .

На вулицях міста парковка стане безкоштовною

Для автомобілістів парковка в столиці стане безкоштовною протягом усіх новорічних свят, з 31 грудня по 8 січня. Залишити автомобіль можна буде на будь-якій вуличній парковці, яка включена в зону паркувального простору міста. При цьому площинні стоянки зі шлагбаумами продовжать працювати за діючими тарифами. Їх близько 80, вони відкриті цілодобово, включаючи вихідні та свята. Тарифи та способи оплати вказані на інформаційних стендах при в'їзді.

Інспектори Московської адміністративної дорожньої інспекції та «Адміністратора московського паркувального простору» посилять контроль за дотриманням правил паркування. Щоб не заважати іншим автомобілістам і не створювати небезпеку для пішоходів, водіям необхідно буде залишати машини тільки в дозволених місцях.

Рух ненадовго обмежать заради святкових гулянь

На центральних вулицях обмежать рух через масові святкових гулянь. З 29 грудня перекриття введуть на крайніх смугах в обидві сторони на Тверській вулиці (від вулиці Охотний Ряд до перетину Тверській з Садовим кільцем). Також перекриють одну смугу на Охотному Ряду з боку готелю «Москва» до Театрального проїзду. А з 00:00 30 грудня до 15:00 3 січня Тверська вулиця (від Мисливського Ряду до Садового кільця), а також Мохова, Охотний Ряд і Театральний проїзд стануть пішохідними.

Безпека на транспорті буде посилена

Роботу міського транспорту будуть забезпечувати понад 92 тисяч співробітників транспортного комплексу Москви - служби Департаменту транспорту, Московського метрополітену, ЦКУ «Центр організації дорожнього руху», ЦКУ «Адміністратор московського паркувального простору». У святкові дні на всіх транспортних об'єктах - в метро, ​​на МЦК, зупинках, наземному транспорті і в електричках - посилять заходи безпеки. Весь рухомий склад оглядатимуть перед виходом на лінію. Крім того, посилять огляд багажу і пасажирів, платформ, зупинок, вестибюлів, подулічних переходів. Також буде збільшена частота перевірок з приводу залишених речей і підозрілих предметів в салонах автобусів, тролейбусів і трамваїв.