У Празі встановили нову скульптуру Давида Чорного

У празькому мікрорайоні Нове-Бутовіце (Nové Butovice) встановили нову скульптуру знаменитого чеського художника Давида Чорного (David Černý). Вона отримала назву «Тріфот» (Trifot) і являє собою штатив зі зв'язкою різних фотоапаратів, з об'єктивів яких виступають очні яблука.

Скульптура заввишки 12 метрів розмістилася перед новою сучасною галереєю компанії-організатора престижного конкурсу фотожурналістики Czech Press Photo на вулиці Seydlerova. Урочисте відкриття культурного об'єкта відбудеться 14 жовтня, і незвичайна робота скульптора покликана підігріти інтерес до події. Вона вже встановлена, але поки не працює. Після включення «очі» скульптури почнуть рухатися, як-би фокусуючись і фотографуючи перехожих.

На першій виставці жителі і гості Праги зможуть познайомитися з роботами кращих майстрів репортажної фотографії з колекції міжнародного фотоагентства «Сім» (VII).

«Головна мета нового центру - створити культурну зону за межами міського центру, але поруч зі станцією метро, ​​де на громадській території можна буде влаштовувати виставки, щоб перехожі могли зупинитися і задуматися», - розповів ČTK представник Czech Press Photo Радек Полак.

Нова галерея включає в себе криті виставкові зали, ресторан, фотоательє, навчальні приміщення, архів зі знімками з минулих конкурсів, і вуличну майданчик для проведення виставок і різних інсталяцій.

Конкурс фотожурналістів Czech Press Photo, який планують проводити в новому арт-центрі, регулярно проходить в Празі з 1995 року. Фотографи змагаються у восьми категоріях, з 2013 року додалися ще дві для відеоробіт. На конкурсі переважає політична тематика, як правило, місцева, але останні два роки перемагають знімки, зроблені за кордоном.

Фото: www.czechpressphoto.cz