Музей Рене Магрітта в Брюсселі на порталі Паблік Тревел Тольятті

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

Дійсно, на перший погляд зовнішній вигляд цього абсолютно фантастичного будівлі ніяк не асоціюється зі словом «музей», але варто просто переступити поріг, щоб поглянути на творчий доробок художника-сюрреаліста Рене Магрітта, і відразу розумієш, що краще цього фасаду для музею не підійшов би ніякий інший. Приміщення для розміщення музею було виділено Королівським музеєм образотворчих мистецтв.

На площі більше 2,5 тисяч квадратних метрів розмістилася експозиція, присвячена творчості Рене Магрітта, в яку увійшли дві сотні творів цього художника - найбільше зібрання експонатів творчої спадщини Магрітта. Оскільки експозиція охоплює всі періоди творчої роботи майстра, то в експозиції можна побачити найрізноманітніші експонати: малюнки, картини, гуаші, рекламні плакати, музичні партитури, старовинні фото і навіть кінофільми.

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

Найбільш ранні твори, які Магрітт створив до 1930-го року, експонуються на третьому поверсі музею. Тут відвідувачі можуть ознайомитися з плакатами і візерунками шпалер, які художник створив з 1922 по 1926 роки, працюючи на фабриці Петера Лакруа; з картинами, написаними під впливом Джорджо де Кіріко; з фотографіями, а також з картинами Магрітта, на яких є пояснювальні слова, в тому числі з картинами із серії «Віроломство образів».

Метою написання подібних картин, за визнанням самого художника, було змусити глядача зануритися в роздуми. Тому деякі з картин Магрітта частенько нагадують ребуси, але це не дитячі витівки, а загадки, які ставлять питання про саму сутність людського життя. Сам Магрит неодноразово повторював слова про те, що видиме може бути оманливе і в ньому приховано таємничість.

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

Велику популярність здобув ряд картин художника, на яких зображені звичайні предмети, але художник внизу ставить підпис, що це зовсім е той предмет, що здається на перший погляд. Досить популярна картина, що зображає курильну трубку, підпис до якої говорить: «Це не трубка», подібним чином Магрітт хотів ще раз нагадати глядачам про те, що видимий образ предмета ще не є самим предметом.

Найбільший в світі музей, присвячений творчості бельгійського художника Рене Магрітта, розташований в будівлі Королівських музеїв витончених мистецтв на площі в 2500 квадратних метрів. Музей, в колекцію якого входить понад 200 творів великого сюрреаліста, був відкритий через 40 років після його смерті.

Рене Магрітт народився в невеликому бельгійському містечку Лесине 21 листопада 1898 р Два роки він навчався в Королівській Академії витончених мистецтв в Брюсселі, а потім працював художником плакатів і реклами на паперовій фабриці. Присвятити себе повністю творчості художник зміг тільки в кінці 20-х років минулого століття.

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

У своїх картинах Рене Магрітт відтворював світ фантазії і сновидінь. Картини майстра позбавлені властивої багатьом сюрреалістам невизначеності. Навпаки, предмети реального навколишнього світу відтворюються в найдрібніших деталях, але через їх химерних поєднань образів кожен твір стає загадкою-ребусом: величезна яскраво-зелене яблуко виростає з стіни кімнати; люди, немов краплі дощу, падають на даху; гігантський важкий камінь ширяє в хмарному небі. Відчуття таємничої напруженості і страху досягається шляхом зображення обстановки, яка не має нічого спільного з нормальною, звичної для людини. Сам Магрітт говорив, що основною своєю метою вважає змусити глядача замислитися над суттю буття.

Одним з характерних образів картин Магрітта став чоловік в казанку, якого він зображує в самих різних ситуаціях.
Колекція Музею Магрітта не оминає ні одиного періоду життя майстра. У музеї представлені його ранні роботи, створені до початку 1930-х років. Це плакати і ескізи шпалер, які він малював, працюючи на паперовій фабриці з 1922 по 1926 рік, його фотографії, а також відомі картини Магрітта зі словами, включаючи серію «Віроломство образів».

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

До твору, створеним з 1930 по 1950 рік, відносяться рекламні плакати, які Магрітт писав виключно заради швидкого заробітку, варіанти картини «Чорна магія» і прокомуністичні плакати.
І, нарешті, цілий поверх відданий пізнього творчого періоду. Магрітт отримав тоді всесвітнє визнання і забув про фінансові труднощі. В останні 15 років життя він часто писав версії більш ранніх картин і зробив їх більш цільними і завершеними.

Музей Рене Магрітта в Брюсселі

Один з найпопулярніших музеїв Брюсселя присвячений творчості самого, мабуть, видатного бельгійського художника XX століття - сюрреаліста Рене Магрітта, визнаного генієм живопису в усьому світі. Музей знаходиться на Королівській площі в неокласичному будинку готелю «Алтенлох», який був реконструйований в 1984 році. Відкриття музею відбулося зовсім недавно - в 2009 році, і вже в перший рік роботи музей відвідали понад півмільйона людей.

Його неперевершена колекція включає в себе більш двох сотень картин, малюнків, скульптур, розфарбованих об'єктів, постерів, фотографій і фільмів, створених прославленим художником. Деякі твори були позичені у приватних колекціонерів, деякі - викуплені. Крім того, музей діє і як дослідницький центр, де в режимі он-лайн можна присвятити себе розбору життя і творчості цього генія живопису.