IV (XII) Міжнародна ботанічна конференція молодих вчених в Санкт-Петербурзі

22-28 квітня 2018 року в Ботанічному інституті ім

22-28 квітня 2018 року в Ботанічному інституті ім. В.Л. Комарова Російської академії наук відбулася IV (XII) Міжнародна ботанічна конференція молодих вчених в Санкт-Петербурзі.

У роботі Конференції взяли участь понад 350 осіб з різних наукових і освітніх установ 47 регіонів Росії і дев'яти зарубіжних держав: Австрії, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Китаю, Сербії, Узбекистану, Фінляндії та Чехії. На Конференції виступали з усними доповідями молоді вчені віком до 35 років: наукові співробітники, аспіранти та здобувачі, студенти та магістранти, і навіть школярі. Всього на Конференції було заслухано 296 усних доповідей, в тому числі: пленарних лекцій - 8, секційних лекцій - 35, секційних доповідей - 247, доповідей на методичних семінарах - 6.

Засідання конференції були розділені між 12 секціями: «Систематика і філогенія вищих рослин», «Мікологія і ліхенологія», «Альгологія», «Анатомія і морфологія рослин», «Клітинна і молекулярна біологія і метаболізм рослин і грибів», «Ембріологія і репродуктивна біологія »,« Геоботаніка »,« Географія вищих рослин »,« Палеоботаніка »,« Ботанічний ресурсоведеніе »,« Охорона рослин і забруднення навколишнього середовища »,« Інтродукція рослин ». Засідання кожної секції попереджав секційними доповідями відомих вчених - визнаних фахівців в даній області.

Відповідно до традиції проведення молодіжних конференцій, доповідачі представляли тільки усні доповіді, постерна сесія не проводилася. Також в рамках конференції відбулися методичні семінари (майстер-класи) з найбільш актуальних методичних питань сучасної ботаніки і мікології: «Методи амплікона метагеноміка в екології спільнот», «Сучасна номенклатура водоростей, грибів і рослин», «Аналіз геоботанических даних в середовищі R: пакет vegan »,« Сучасні методи мікроскопії »,« Новітні технології секвенування »,« Сучасні підходи до управління даними про біорізноманіття ». Учасникам конференції була запропонована велика екскурсійна програма, що включала відвідування оновлених експозицій Ботанічного музею БІН РАН, екскурсії по оранжерей і парку Ботанічного саду Петра Великого БІН РАН і ботаніко-краєзнавчі виїзди в Стару Ладогу, на Ижорскую височина і в Царське Село.

Співорганізатори конференції:

• Рада молодих вчених БІН РАН
  • Науково-освітній центр БІН РАН
  • Російське ботанічне суспільство
  • Санкт-Петербурзьке микологическое суспільство

Організаційний комітет:
д.б.н. Гельтман Д. В. (голова), к.б.н. Волобуєв С. В. (заступник голови), Леострін А. В. (відповідальний секретар)
Члени організаційного комітету:
Бондаренко М. С., к.б.н. Виноградська М. А., Вовчанська А. В., к.б.н. Воронова О. Н., к.б.н. Гагаріна Л. В., Гніловской А. А., Єршова Є. А., к.б.н. Єфімов П. Г., к.б.н. Ільїна Е. Л., Калугін Ю. Г., к.б.н. Корабльов А. П., к.б.н. Медведєва Н. А., к.б.н. Носов Н. Н., Пагода Я. О., к.б.н. Петрова Н. В., Попова С. С., Пушкарьова Л. А., к.б.н. Сазанова К. В., к.б.н. Сеник C. В., Смирнова С. В., к.б.н. Степанова А. В., Степанова В. А., Тюсов Г. А., к.б.н. Тютерева Е. В., к.б.н. Уфім Р. А., Федосова А. Г.

Програмний комітет:
чл.-кор. РАН, доктор біологічних наук, проф. Коваленко А. Е. (голова), к.б.н. Єфімов П. Г. (заступник голови)
Члени програмного комітету:
д.б.н. Арнаутова Є. М. (БІН РАН), к.б.н. Войцеховська О. В. (БІН РАН), к.б.н. Волобуєв С. В. (БІН РАН), к.б.н. Вороніна Є. Ю. (МДУ імені М. В. Ломоносова), д.б.н. Власов Д. Ю. (СПбДУ, БІН РАН), д.б.н. Гельтман Д. В. (БІН РАН), д.г.-м.н. Гоманьков А. В. (БІН РАН), д.б.н. Журбенко М. П. (БІН РАН), д.б.н. Лянгузова І. В. (БІН РАН), д.б.н. Матвєєва Н. В. (БІН РАН), к.б.н. Медведєва Н. А. (БІН РАН), д.б.н. Нешатаева В. Ю. (БІН РАН), к.б.н. Сенніков А. Н. (Університет м Гельсінкі, БІН РАН), д.б.н. Серьогін А. П. (МДУ імені М. В. Ломоносова), к.б.н. Созінов О. В. (Гродненський державний університет імені Янки Купали)

Конференція проведена за підтримки Російського фонду фундаментальних досліджень, проект № 18-04-20015.

Перший інформаційний лист Перший інформаційний лист

Другий інформаційний лист Другий інформаційний лист

Третє інформаційний лист Третє інформаційний лист

Програма конференції Програма конференції