І задвірки можна зробити центром боротьби

Не місце прикрашає людину

28 липня в Брянську відбудеться другий мітинг проти пенсійної реформи, організований КПРФ. перший, відбувся 1 липня , Вже увійшов в історію як наймасовіший. І це незважаючи на те, що влада вирішила зіграти на суботньому бажанні городян поспати довше, змусивши почати мітинг не пізніше 8:30 ранку. Цього разу з часом пощастило - мітинг почнеться о 16 годині дня. Зате не повезло з місцем проведення акції. Влада відправляє незадоволених висловлювати свою думку на задвірки міста - в район старого аеропорту. Так би мовити, подалі і від адміністрації, і від прогулюються обивателів.

«Старий аеропорт» знаходиться не так вже й далеко від центру міста, як справедливо відзначають в адміністрації. Але це житловий район далеко від основних міських вулиць. Навколо суцільні будівництва, хороших під'їздів немає, зупинок громадського транспорту поблизу теж немає, значущі культурні об'єкти, які могли б залучити городян у вихідний, також відсутні. Мітингувати 28 липня має бути практично в чистому полі перед порожнім будівлею Юридичного факультету БДУ і ангаром колишньої пожежної спецчастини.

Звичайно, вибрано саме це місце владою не випадково. Якщо вже вони не можуть перешкодити проведенню мітингу, то вони зроблять все, щоб він пройшов якомога непомітніше.

На жаль, не надто активно анонсують мітинг і представники організуючою його КПРФ. Тому на допомогу їм прийшли активісти позапартійного громадянського комітету проти пенсійної реформи, створеного ініціативними громадянами і представниками несистемної опозиції. Зокрема, вони розклеюють на вулицях міста листівки, що розповідають про підготовлювану акцію протесту.

Ми попросили представників КПРФ і громадського комітету поділитися своєю думкою про майбутню акцію і про місце її проведення.

Костянтин Павлов, керівник Брянського ЛКСМ РФ, член КПРФ:

Не місце прикрашає людину   28 липня в Брянську відбудеться другий мітинг проти пенсійної реформи, організований КПРФ

Костянтин Павлов, керівник Брянського ЛКСМ РФ

По всій країні влади знаходять купу причин, щоб відмовити КПРФ в проведенні мітингів проти пенсійної реформи. Те раптово саме 28 липня потрібно запитувану площа відремонтувати, або там вже заплановано інший захід. Ще в терміновому порядку саме 28 липня проводяться якісь благодійні концерти. Що стосується Брянська, то в черговий раз порушений закон про протестні заходи. Нас відправили на задвірки міста, щоб людям складніше було дістатися. Кількість учасників - сподіваюся, не менше 2000 чоловік, оскільки знаю, що заплановані провокації з проведенням провладних мітингів теж 28 липня і теж в 16-00 на центральних площах. Вважаю, що людей дезінформують. Хоча, поки, сигнали не надходили.

Дмитро Лисов, Комітет проти пенсійної реформи:

Дмитро Лисов, Комітет проти пенсійної реформи

Після хвилі протестів 11-12 років, якщо не помиляюся, влада почала виділяти гайд-парки. Таким чином, фактично забороняючи неугодним проведення заходів будь-де в іншому місці. У 2018 році ця політика стає вже звичною для влади. Площа Партизан давно закрита для мітингів навіть КПРФ. На площі Леніна, на мою думку, допускають тільки організацію «безпечних» і ритуальних заходів. Наприклад, присвячених дню народження або смерті Леніна-Сталіна або нечисленних мітингів.

Мітинги Навального в 17-18 роках проходили або на площі Революції (там же, де пройшов і перший мітинг проти підвищення пенсійного віку в Брянську), або на території старого аеропорту (куди мітингувальників відправляють зараз). Минулий мітинг зібрав близько 500 учасників. Уже зараз зрозуміло, що мітинг в цю суботу збере більше учасників. Цьому посприяють як несистемні ліві, так і просто небайдужі громадяни, які беруть активну участь в агітації, розклеювали листівки, оголошення і стікери. Але місце проведення заходу, звичайно, серйозно вплине на чисельність.

Мітинги проти підвищення пенсійного віку змусили владу відкласти остаточне рішення до вересня. Говорити про страх влади перед мітингами смішно, а більш-менш значущий протест населення надати не може через свою боязні, неосвіченості і ліні.

Влада, як завжди, промацує грунт. Новина про підвищення пенсійного віку найбільш гостро була зустрінута населенням. Але, на жаль, звертаючи увагу на цю проблему, люди, часом, забувають про старі. А зараз ще й остаточно втратили підвищення ПДВ.

Все вірно, говорити про те, що влада боїться мітингів, поки, передчасно. Швидше, вона демонструє свою силу: «Пошлемо в болото - будете мітингувати і в болоті». Але чому, власне, народ повинен просити дозвіл на висловлення своєї думки та терпляче чекати - дозволять або не дозволять ?! А якщо дозволять, то де? Питання, звичайно, риторичне. Такі реалії.

Але це не означає, що не потрібно ходити на мітинги або не потрібно їх влаштовувати. Будь-яка організована форма боротьби - це вже крок вперед. Скільки кроків ми зробимо далі і куди, залежить тільки від нас. Нехай нас заганяють на задвірки, а й задвірки можна зробити центром боротьби. Як казав Ганді: «Спочатку вони тебе не помічають, потім сміються над тобою, потім борються з тобою. А потім ти перемагаєш ». Нас помітять і нас почують. Нас не бояться - нас почнуть бояться. Головне, не опускати руки і продовжувати боротьбу. Так кується перемога.

Іван Томів

Відео: користувач

Для контакту з представниками громадянського комітету проти пенсійної реформи пишіть: [email protected]

А якщо дозволять, то де?