Твори добро і подорожуй безкоштовно

1. Що треба робити
  2. Що дає волонтерство
  3. види волонтерства
  4. Популярні громадські волонтерські програми:
  5. Від слова до справи
  6. Три кроки, щоб стати волонтером:
  7. думати наперед

Ми постійно розповідаємо, як подорожувати економно. Але ж можна ж ще й безкоштовно - стати міжнародним волонтером. Так ви зможете гостювати в екзотичних куточках без необхідності збирати півроку на квиток!

Що треба робити

Волонтером стають добровільно. Якщо ви не готові розгрібати авгієві стайні і кричите побачивши невідомих тварин, то варіантів буде менше, ніж у більш розкутих. Але занять багато і знайти «своє» може кожен.

Вся діяльність волонтера - корисна: реставрація архітектури, допомога біженцям, робота з деревами і тваринами, порятунок екології і т.д. Ви працюєте кілька годин в день, маючи вільні вечори і вихідні, а іноді організатори влаштовують розважальні вечірки та виїзні екскурсії, допомагають знайти курси з вивчення мови.

Що дає волонтерство

Ой, багато чого. Ви підтягнете англійська або вивчите нову мову. Заведете друзів з іншого кінця світу (а потім будете їздити один до одного в гості), познайомитеся з культурою чужої країни і місцевими звичаями. Але головне - волонтери безкоштовно живуть в країнах, в яких творять добро.

види волонтерства

Бувають комерційні та громадські програми. Останні працюють над проектами, які допомагають екології та суспільству: робота з біженцями, озеленення території, порятунку рідкісного виду рослин або ящірок. Крім харчування та житла, громадські програми оплачують ще і дорогу до табору. Якщо у вас немає коштів на квиток, але є бажання допомогти, ця програма для вас.

Популярні громадські волонтерські програми:

EVS (European Voluntary Service)

Європейська програма, але брати участь в ній можна лише раз у житті. Вони організовують проекти довжиною від двох місяців до року.

Au Pair

Беруть волонтерів для допомоги по господарству і догляду за дітьми. І тільки.

Appalachian Trail

Ради людям, які подбають про пішохідний туристичний маршрут Аппалачська стежка (США).

WWOOF

Збирають помічників для вирощування продуктів на органічних фермах.

У комерційних програмах інакше. Організатори набирають волонтерів для підготовки майданчика музичного фестивалю, озеленення недержавних парків, реставрації будівель і т.д. Ці програми є платними - у середньому 20 000 рублів. У цю суму входить ваше харчування і проживання, а трансфер до місця ви організуєте самі.

Сюди ж входять міжнародні програми студентського обміну: Work and Travel , «Міжнародне волонтерство» від TravelWorks , ДООН ,

Conservation Volunteers , Peace Corps , Kibbutz Volunteer , Trip Leader for HF Holidays , Help Exchage , VSO .

Від слова до справи

У кожної волонтерської програми (громадської або комерційної) є посередник - відправляє організація, з яким ви і контактуєте. Саме вона допомагає зібрати потрібні документи, дістатися до місця і відповідає на питання під час вашої «зміни».

Три кроки, щоб стати волонтером:
  1. Виберіть проект до душі. Не бійтеся писати того, хто вже в ньому брав участь - розпитайте докладно що там і як, а то раптом він виявиться не таким цікавим.
  2. Надішліть організаторам своє резюме та мотиваційний лист. Ваше завдання - переконати комісію, що програма потребує вас.
  3. Після позитивної відповіді приймаючої сторони знайдіть організацію-посередника, переконайтеся, що у неї є спеціальна акредитація і продублюйте їй лист і резюме. Якщо потрібна віза, посередники допоможуть оформити і її. Вважайте, справа в капелюсі і можна збирати валізу!

Вважайте, справа в капелюсі і можна збирати валізу

думати наперед

Якщо ви вирішили стати волонтером за кордоном, готуйтеся за 3-6 місяців до старту програми. Особливо, якщо знайшли проекти в Америці, Канаді, Великобританії, Австралії - там візове питання займає час. І ви повинні розуміти, що організатори не відповідають цієї секунди. Пишіть в усі проекти, які вам цікаві, десь точно вистрілить.

Також в зарубіжних програмах не обов'язково добре знати мову. Середній рівень володіння англійською мовою ви точно підтягнете вже на місці, а якщо пощастить, почнете вивчати і місцеву мову.

Хочете підібрати квитки в подорож?

підібрати квитки

поділіться записом

Хочете підібрати квитки в подорож?