Наукова бібліотека - Інститут океанології ім.П.П.Шіршова РАН

Історія наукової бібліотеки Інституту океанології Російської академії наук почалася c 1946 року Історія наукової бібліотеки Інституту океанології Російської академії наук почалася c 1946 року. Творцем і організатором цього унікального бібліотечного фонду з повним правом можна назвати Зінаїду Олександрівну Лейкин, яка працювала в Інституті океанології з 8 квітня 1947 року в посаді завідуючої бібліотекою. За роки своєї роботи вона, в основному власними силами, зібрала цінну наукову бібліотеку (більше 70 000 одиниць) зберігання, на якій виросли багато поколінь наукових кадрів Інституту.

Великий внесок у створення фонду бібліотеки вніс Теодор Саулович Расс - відомий вчений, професор, доктор біологічних наук, іхтіолог, який вивчав процеси розмноження і розвитку морських риб Далекого Сходу і Світового океану.

Беззмінний голова бібліотечної ради Інституту океанології, він поповнив бібліотеку науковим фондом, привезеним з Німеччини (в тому числі, працями, що описують такі відомі експедиції, як «Challenger», «Deutsche Antarcht Expedition», «Deutsche Sudpolar Expedition», «Meteor» і багатьма іншими). Унікальна іхтіологічна бібліотека досліджень, праць і книг, зібраних вченим, згодом була передана його спадкоємцями в лабораторію океанічної іхтіофауни Інституту океанології РАН. Завдяки зусиллям Теодора Сауловича Расса бібліотека ІВ РАН перетворилася в найцінніше джерело наукових знань по іхтіології і океанології.

На сьогоднішній день загальний фонд бібліотеки складає більше 275 000 одиниць, в тому числі 169 275 книг (з яких більше 5 000 на іноземних мовах) і 106 579 одиниць журналів (більше 39 000 на іноземних мовах).

До складу фонду входить вітчизняна та зарубіжна література з фізики моря, океанології, геохімії і геофізики моря, геоморфології та тектоніку морського дна, гідробіології, гідрогеології, іхтіології та суміжних дисциплін, а також праці, присвячені дослідженню флори і фауни океанів і морів нашої планети, рибальства і полюванні на морських тварин, правовим і технічним аспектам вивчення океану. Через БЕН РАН бібліотека пов'язана з університетськими бібліотеками Німеччини і Швеції і може отримувати від них літературу (електронні копії матеріалів за заявкою в БЕН РАН).

З періодичних видань найбільш популярні такі журнали як «Океанологія», «Гідробіологічний журнал», «Тихоокеанська геологія», «Морской сборник», «Морський гідрофізичний журнал», «Метеорологія і гідрологія», «Фізика атмосфери та океану», «Підводні дослідження і робототехніка »,« Оптика атмосфери і океану »,« Фундаментальна та прикладна гідрофізика »,« Водні ресурси »,« Біологія моря »,« Питання іхтіології ».

Бібліотека здійснює абонементне обслуговування читачів, добірку наукової літератури і копіювальні роботи для співробітників інституту, постійне звіряння книг, наявних в бібліотечному фонді з каталогами. Висококваліфіковано здійснюється систематизація книг вітчизняних і зарубіжних авторів, ведення та редагування алфавітного, систематичного і регіонального каталогів. Щотижня проводиться виставка нових надходжень журналів і книг. Комплектування фонду Інституту океанології щотижня здійснюється через центральну бібліотеку БЕН РАН, а також за рахунок дарчих надходжень від вчених і співробітників інституту. Абонементом бібліотеки мають право користуватися тільки співробітники Інституту океанології. Співробітники інших установ обслуговуються в читальному залі.

Літературу, відсутню у фонді, читачі можуть замовити в БЕН РАН по міжбібліотечному абонементу (MБA). Додаткову інформацію про замовлення літератури по MБA можна отримати за тел .: (495) 691-2490 (пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду.). Крім цього, можливо замовити електронні копії наукових статей в БЕН РАН з особистої пошти за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду. (Пошта відділу алфавітних каталогів БЕН), необхідно вказати ПІБ, місце роботи і займану посаду) і по MБA (через бібліотеку ІВ РАН).
При замовленні поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду. висилаються тільки електронні копії статей з журналів, доступних з сайту БЕН РАН http://www.benran.ru/ - електронний зведений каталог журналів БЕН, доступний через Інтернет). Обмежений доступ до матеріалу (наявність інструкції чи частини статті) передбачає, що він доступний читачеві. Повний доступ до матеріалу читач може отримати, замовивши його електронну копію по МВА. Додаткову інформацію про замовлення літератури поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду. можна отримати за тел .: (495) 691-1858.

При замовленні по МБА висилаються електронні копії статей з журналів, які перебувають в оцифрованному фонді БЕН РАН. Електронна копія статті при замовленні по МБА і поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. У вас повинен бути включений JavaScript для перегляду. висилається безкоштовно за умови, що її обсяг становить не більше 20 сторінок.

Режим роботи бібліотеки:
понеділок - п'ятниця з 9:30 до 17:30 годин;
остання п'ятниця кожного місяця - санітарний день

• завідуюча бібліотекою Герінас Олена Олександрівна
  • Головний бібліограф Буднікова Олена Миколаївна
  • Бібліотекар Пухаева Марина Григорівна