3 роки фламандських майстрів

З ледующіе три роки Європі (з 2018 по 2020 рр.) Оголошені роками фламандських майстрів В рамках проекту з 2018 по 2020 рр. в північному регіоні Бельгії - Фландрії буде організована масштабна програма громадських заходів та міжнародних виставок. З ледующіе три роки Європі (з 2018 по 2020 рр

«Антверпен 2018: рік Рубенса і епохи бароко»

У 2019 очікується відкриття освітнього центру Рубенса і відновлення роботи Королівського музею образотворчих мистецтв в Антверпені.

Напередодні цих подій 2018 рік у Антверпені оголошений роком Рубенса і епохи бароко, в рамках якого в місті пройдуть заходи і виставки, присвячені культурній спадщині і способу життя цього періоду.

450-річчя з дня смерті Брейгеля 1569 р

У 2019 року в Брюсселі, Антверпені і по всій Фландрії пройдуть численні заходи і виставки, присвячені життю і творчості фламандського художника Пітера Брейгеля Старшого.

Повернення Гентського вівтаря в собор Святого Бавона і відкриття «Музею Гентського вівтаря».

У 2020 році в рамках закінчення 8-річної реставрації вівтаря Гентський музей образотворчих мистецтв організовує великомасштабну виставку «Ян ван Ейк і Бургундський двір», присвячену життю і діяльності фламандського живописця.

Виставка «Пітер Брейгель. Перевëрнутий світ »в Москві

У Москві з 6 вересня 2017 по 31 січня 2018 рр. за підтримки офісу по туризму Фландрії VISIT FLANDERS в центрі ARTPLAY пройде виставка «Пітер Брейгель. Перевëрнутий світ », на якій буде представлена ​​велика частина робіт художника в мультимедійному форматі.

Виставка в ARTPLAY випереджає старт програми Flemish Masters і стане головною подією цієї загальноєвропейської кампанії в Росії. Побачити полотна Брейгеля Старшого в нашій країні поки можна тільки в мультимедійному форматі. Жодного оригіналу художника в вітчизняних музеях немає.

Для того щоб допомогти глядачеві по-справжньому зануритися в творчість Брейгеля, організатори виставки звернулися до сторітеллінгу - в мультимедіа залі будуть розказані історії про роботи Брейгеля від першої особи. У аванзале виставки на спеціальних тач-столах можна буде дізнатися більше про сенсах, зашифрованих в картинах художника.

Наприклад, в подробицях розглянути картину Брейгеля «Фламандські прислів'я» і дізнатися, що саме означають її дивні персонажі і їхні дії, тим більше, що у багатьох прислів'їв того часу немає аналогів в російській мові. Крім того, в аванзале буде секція, присвячена сучасному мистецтву, де молоді художники рефлексують на теми, які хвилювали великого фламандця.

Представник Північного Відродження, Пітер Брейгель Старший (1520-1569 рр.) Найбільше відомий своєрідними пейзажами і алегоріями, взятими з фольклору; біблійними і класичними сюжетами. Провівши ранні роки в невідомості, Брейгель виявився в центрі уваги після того, як оселився в Антверпені, який був в 16 столітті центром європейського відродження науки і мистецтва.

До нашого часу збереглося всього 45 картин цього великого майстра. У колекціях Фландрії представлені ранні роботи художника, деякі продовжують унікальну традицію Ієроніма Босха. В даний час відгомони творчості Брейгеля можна побачити в Бельгії повсюдно: від місцевих брендів пива до народних фестивалів, всесвітньо відомих фільмів і поетичних творів.

Ще більше цікавого в нашому каналі Яндекс.Дзен. Підпишіться!