Велика балерина Ілзе Лієпа розповість свої історії в Мінську

6 жовтня на сцені Великого театру Білорусі уособлення таланту, краси і аристократизму, про який тепер можна прочитати, мабуть, лише в творах класичної літератури, народна артистка Росії Ілзе Лієпа розповість свої історії.

Династія Лієпа є синонімом поняттю "російський балет". Однак Ілзе не тільки блискуча балерина, актриса театру, кіно, а й теле-, радіоведуча ... Багатогранна і зачаровує.

Ілзе Лієпа

Про те, як втілився в життя проект "Русский балет. Історії Ілзе Лієпа" ми поговорили з офіційним представником фонду імені Маріса Лієпи в Республіці Білорусь Ксенією Баранівської.

Ксенія Барановська та Ілзе Лієпа

- Ксенія, розкажіть, будь ласка, як все починалося?

- Проект зародився десь близько трьох років тому. Ми здійснювали презентацію книги Ілзе Лієпи "Театральні казки". Це була перша презентація книги і пройшла вона в Мінську, а вже потім - в Росії. Ілзе пише просто чудові казки і неймовірно цікаво їх оповідає. Інтерес гостей був неймовірно високий. Ілзе Лієпа відома більшості як велика балерина, але той, хто стежить за її творчим шляхом, розуміє, що вона прекрасна актриса і дивовижний оповідач. Ось в обговоренні і народилася ідея втілити всі її таланти в єдиний проект, створити щось таке масштабне, для великої сцени і широкого кола глядача. Зверніть увагу: на нашій афіші є позначка "6 +", а це означає, що кожна мама зможе допомогти своїй дитині заронити зернятко любові до прекрасного, і це - безцінне. Безумовно, в створенні проекту брали участь безліч людей і професіоналів з великої літери. Проект "Російський балет. Історії Ілзе Лієпа" проходить з успіхом в Росії. Нам дуже хотілося представити його білоруському глядачеві. З травня цього року почалася підготовка і організація заходу в Мінську. Здійснити такий проект поодинці неможливо, дуже важлива присутність однодумців і партнерів, які цінують високе мистецтво, його значимість у перетворенні цього світу. Ми вдячні Великому театру Білорусі за співпрацю і безмежно вдячні нашому генеральному партнеру - ЗАТ "БСБ Банк" - за неоціненну підтримку, завдяки якій білоруський глядач отримає можливість побачити цей проект.

"Російський балет. Історії Ілзе Лієпа" - проект унікальний, так як в ньому задіяно кілька видів мистецтва: танцювальний, музичний, розмовний і драматичний. Буде тут і гумор. Ілзе вміє бути дуже кумедним і не боїться цього, вона це робить настільки елегантно, просто неймовірно ... Аристократизм, елегантність - це те, що передається з покоління в покоління, від батьків до дітей при народженні, і притаманне всій родині Лієпа. Крім усього, це глибоко віруючі люди, для яких першочергово моральне начало, душевна чистота, і це говорить багато про що.

- У програмі візьмуть участь провідні артисти театрів Москви і Санкт-Петербурга. Хто це, якщо не секрет?

- До нас приїжджає Ігор Колб - заслужений артист Росії, прем'єр Маріїнського театру. Ігор - білорус. Серед балетних критиків є думка, що "він - хлопчик без кісток", настільки пластичний ... Також глядачі побачать на сцені "живу харизму" - Михайла Мартинюка, заслуженого артиста Росії, прем'єра театру "Кремлівський балет", солістку Михайлівського театру Санкт-Петербурга Оксану Бондарева , провідних солістів театру "Кремлівський балет" Катерину Первушину і Єгора Мотузова, солістку Великого театру Росії Марію Мішин.

- Які твори включені в програму?

- Це будуть па-де-де з справжніх "перлин" світової класики. Ілзе Лієпа буде головною дійовою особою вечора. Свій вихід на сцену балерина відкриє номером "Російська" - музика П.Чайковського, хореографія Касьяна Голейзовського, буде також прем'єрний номер, але це - інтрига (посміхається). Ми віримо в те, що наш глядач не залишиться байдужим ...

Нам вдалося зв'язатися з Ілзе Лієпою по телефону і дізнатися, про що вона розповість на сцені Великого театру в Мінську.

- У своїх історіях я розповідаю про знакові постаті російського балету, переплетеннях їх доль, про їх вплив на історію культури. Знаю білоруського глядача, як вимогливого, добре розбирається в театральному мистецтві, ще ваша публіка вміє дякувати артистів справжніми оплесками, це завжди відчувається. Я особисто і вся наша команда здійснимо всі від нас залежне, щоб глядач отримав приємне потрясіння. Я завжди із задоволенням буваю в Мінську, дуже люблю це місто за добрих людей, чистоту і безшумність. Мабуть це взаємно ... Тут відчувається така природна любов до нашої сім'ї: коли ми приїжджаємо, то тут завжди світить сонечко.

"Російський балет. Історії Ілзе Лієпа" - це, коли краса зовнішня глибоко пов'язана з красою внутрішньої, коли можна мовчати, але так багато розповідати, і це буде почуто ... Зовсім скоро глядач зможе доторкнутися до цього великого мистецтва, яке перетворює наш світ.

Розміщення реклами на БЕЛТА

Хто це, якщо не секрет?
Які твори включені в програму?