Балерина Вікторія Терьошкін удостоєна звання народної артистки Росії

Вікторія Терешкина. Фото - Станіслав Біляївський

29 березня 2018 указом Президента Російської Федерації прима-балерини Маріїнського театру Вікторії Терьошкін з формулюванням «За великі заслуги в галузі театрального і музичного мистецтва» було присвоєно почесне звання «Народний артист Російської Федерації».

Вікторія Терьошкін входить до складу балетної трупи Маріїнського театру з 2001 року, пройшовши шлях від артистки кордебалету до прима-балерини.

В її репертуарі - понад 40 провідних партій, в тому числі в спектаклях класичної спадщини: «Жизель», «Корсар», «Баядерка», «Спляча красуня», «Лебедине озеро», «Раймонда», «Дон Кіхот», «Бахчисарайський фонтан », в шедеврах радянського періоду:« Ромео і Джульєтта »,« Кам'яна квітка »,« Легенда про любов », а також в балетах Олексія Ратманського, Джорджа Баланчина, Джерома Роббінса, Ролана Петі, Анжела Прельжокаж, Фредеріка Аштона, Уейна Макгрегора.

Вона була першою виконавицею партій Королеви моря ( «Ундіна» в хореографії П'єра Лакотт, 2006), Цар-дівиці ( «Коник-Горбоконик» в хореографії Олексія Ратманського, 2009), Параші ( «Мідний вершник» в постановці Юрія Смекалова, 2016), Пахіти ( «Пахіта» в хореографії Юрія Смекалова 2017).

Маючи такий широкий репертуар, Вікторія Терьошкін однаково переконливо створює танцювальні образи в різних акторських амплуа - ніжною і ліричною Одетти, поривчастий Джульєтти, владної Мехмене-Бану і пустотливий Кітрі.

Кожну партію вона виконує абсолютно точно, промовляючи навіть самий технічно складний хореографічний текст з дивовижною легкістю, викликає захоплення вимогливих професіоналів. Образність танцю, особливу музикальність і виразність балерини хвалить російська і світова критика.

«Вікторія Терьошкін абсолютно чудова, її краса філігранна, руху проходять крізь кінчики пальців, вибухаючи феєрверком фуете»,

- писала газета The Telegraph.

У травні 2014 року Вікторія Терьошкін дебютувала в Американському театрі балету - її виступ в партії Никии в балеті «Баядерка» (редакція Наталі Макарової) послужило знаком визнання балерини на міжнародній сцені.

Прес-служба Маріїнського театру