Помер народний артист Роман Карцев

Автор: Dmitry Rozhkov - власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15608140 🔊 Відтворити

У вівторок, 2 жовтня, на 80-му році життя помер легендарний артист Роман Карцев. Про його смерть повідомила на своїй сторінці в Facebook Наталія Жванецький.

Роман Карцев. коротка біографія

(за матеріалами Вікіпедії )

Роман Карцев (Кац) народився 20 травня 1939 року в Одесі в єврейській родині, де розмовною мовою була ідиш. До війни жив з батьками в Тирасполі, його батько в 1939-1941 роках був нападником тираспольській футбольної команди. Під час Великої Вітчизняної війни з матір'ю і братом знаходився в евакуації в Омську. Що залишилися в Одесі бабусі і дідусі загинули. Після демобілізації батька вся сім'я повернулася в Одесу.

У 1956 році, після школи, Роман пішов працювати наладчиком на швейну фабрику «Авангард». Тоді ж почав виступати в драмгуртку Будинку культури моряків. У 1960 році отримує запрошення в самодіяльний студентський театр «Парнас-2" »при одеському інституті інженерів морського флоту, де знайомиться з майбутнім постійним партнером Віктором Ільченком і автором текстів Михайлом Жванецьким. У 1972 році заочно закінчив акторський факультет ГІТІСу.

У 1961 році переїхав до Ленінграда. 22 листопада 1962 був прийнятий в Театр мініатюр Аркадія Райкіна, де взяв сценічний псевдонім Роман Карцев. У 1964 році в Ленінград переїхав Жванецький і в 1967 році починається робота над його спектаклем «Світлофор». У 1969 році разом з Ільченком і Жванецьким повернувся в Одесу. У 1970 році Карцев, Ільченко і Жванецький стали лауреатами Всесоюзного конкурсу артистів естради.

Виступаючи разом з Віктором Ільченком в жанрі естрадної репризи, Роман Карцев придбав велику популярність у глядацької аудиторії. Завдяки трансляціям по телебаченню і виступів в програмі «Вокруг смеха» популярність здобули гумористичні номери «Авас», «Раки» та інші. На фірмі грамзапису «Мелодія» вийшла платівка з несколькіміі слайдами Михайла Жванецького в виконанні дуету Карцев і Ільченко, поширювалися численні магнітофонні записи їх виступів.

У 1979 році Карцев і Ільченко переїжджають в Москву і починають працювати в Московському театрі мініатюр, де беруть участь у постановці вистав «Вибрані мініатюри», «Коли ми відпочивали», «Хармс! Чармс! Шардам! або Школа клоунів »,« Пташиний політ »,« Опівнічні кабаре ». З 1987 року Карцев і Ільченко виступали в Московському театрі мініатюр під керівництвом Михайла Жванецького.

У 1998 році став Лауреатом Кубка Аркадія Райкіна на Міжнародному Фестивалі «MORE SMEHA», Рига.

Після смерті свого постійного партнера Віктора Ільченко (1992) виступав на естраді з моноспектаклями. Як соло артист брав участь в постановках «Моя Одеса» (пам'яті Віктора Ільченко), «Зал очікування». В репертуарі Карцева, крім творів Михайла Жванецького, були також Чехов, Хармс, Зощенко і інші автори. Виступав в театрі «Ермітаж» Костянтина Райкіна і театрі естради.

У кіно почав зніматися з 1975 року в основному в невеликих, епізодичних гострохарактерних ролях. Найбільш запам'ятався глядачам за ролями в картинах «Собаче серце», «Небеса обітовані», «Старі шкапи» та «Майстер і Маргарита».

Заслужений артист РРФСР (1990), народний артист Російської Федерації (1999).

Помер 2 жовтня 2018 року. Дата і час похорону артиста поки не визначені.

NEWSru.co.il

Автор: Dmitry Rozhkov - власна робота, CC BY-SA 3.0 , Посилання