У Карагандинській області Міжнародний фестиваль «Жезкіік» завершився концертом класичної музики

Солісти вечори класичної музики були в захваті від організації такого грандіозного заходу, а глядачі були переповнені емоціями і висловлювали подяку за таке свято.

Виступом іменитих солістів завершився І Міжнародний фестиваль музики «Жезкіік» в Жезказгані. Грандіозна музична подія, що протривало три дні, було проведено в рамках Державної програми «Рухані жаңғиру», з реалізацією проекту «Духовні святині Казахстану» і спеціальної програми «Туған жер». Про це повідомляє Zakon.kz з посиланням на УВП Карагандинської області.

Фестиваль проводиться з метою збереження нематеріальної культурної спадщини Казахстану, пропаганди класичної музики і розвитку казахського фольклору, розвитку туристичного кластера, популяризації народної культури в усьому її різноманітті.

Нагадаємо, в перший день фестивалю, 12 липня пройшов форум туроператорів. Він відбувся на території етноаула, спорудженого поруч селом Улитау. У форумі брали участь представники туристичного бізнесу, асоціацій, державних органів, Національної компанії «KazakhTourizm», громадських організацій. В інформаційному турі, який організували для учасників форуму, брали участь близько 60 туристичних операторів і асоціацій туризму з Астани, Алмати, Акмолинської, Жамбильській і Карагандинської областей, які співпрацюють із зарубіжними партнерами з Росії, Китаю, Узбекистану та Киргизстану. Програма інформаційного туру включала відвідування історико-культурних, сакральних, а також туристських об'єктів.

14 липня, у другий день в рамках «Жезкіік», в місцевості Болатсай Улитауского району пройшов фестиваль фольклорної музики. У фестивалі взяли участь 11 професійних колективів з Мексики, Перу, Польщі, Росії, Туреччини, Таджикистану, Франції, Шотландії, Японії та Казахстану.

І нарешті, в третій, завершальний день І Міжнародного фестивалю музики «Жезкіік» пройшов вечір класичної музики. 14 липня в Жезказгані відбувся парад учасників фестивалю етно-музики уздовж набережної Кенгірського водосховища, гала-концерт і нагородження учасників, дефіле солістів по червоній доріжці. Потім почався концерт класичної музики за участю вітчизняних і зарубіжних артистів. У ньому взяли участь 17 солістів з 10 країн світу (Казахстан, Туреччина, Росія, Азербайджан, Австрія, Вірменія, Киргизстан, Узбекистан, Молдова, Італія).

Першою перед глядачами виступила Народна артистка СРСР Бібігуль Тулегенова. Легенда і «соловей» казахської класичної музики виконала пісню «Гәкку» Үкілі Ибирая.

Також бурхливими оваціями глядачі фестивалю зустріли народну артистку РК і Татарстану Нуржамал Усенбаеву.

Для глядачів на сцені спеціально спорудженого амфітеатру виступали 17 солістів з 10 країн світу (Казахстан, Туреччина, Росія, Азербайджан, Австрія, Вірменія, Киргизстан, Узбекистан, Молдова, Італія), такі як Бібігуль Тулегенова (Алмати, Казахстан), Шенол і Гюльчохра Талинли (Туреччина), Нуржамал Усенбаева (Астана, Казахстан) - «Астана опера», Володимир Мороз (Росія), Ільхам Назаров (Азербайджан), Амантай Ібраєв (Караганда, Казахстан), Талгат Мусабаев (Астана, Казахстан) - «Астана опера», Оксана Давиденко (Алмати, Казахстан) - ГАТОБ, Талгат Идрисов (Кар аганда, Казахстан), Жан Тапін (Астана, Казахстан) - Астана Опера, Анна Ріан (Австрія), Асмік Леолян (Вірменія), Ельнура Жанабергенова (Киргизстан), Женісбек Піязов (Узбекистан), Ігор Підгорний (Молдавія), Марко Боен (Італія ).

На вечорі класичної музики звучали не тільки твори казахської класичної музики, такі як опера «Біржан Сара», арія з опери «Абай», «Қазақ вальсі» Латіфа Хаміді, а й відомі всьому світу твори Джузеппе Верді, Жоржа Бізе, Джакомо Пуччіні, Джеймса ласта, Йоганна Штрауса і багатьох інших.

Фестиваль завершився барвистим феєрверком.

Фестиваль завершився барвистим феєрверком

Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!