Те, що дійсно варто побачити в Амстердамі

1. 1. Консерваторія Concertgebouw
  2. 2. Сади Rijksmuseum
  3. 3. Muziektheater
  4. 4. Bimhuis
  5. 5. Центральна бібліотека
  6. 6. Галерея Civic Guard
  7. 7. Пішохідні екскурсії Sandeman's
  8. 8. Міський архів Stadsarchief
  9. 9. Безкоштовний тур на алмазну фабрику Gassan
  10. 10. Інститут кіно EYE

Найкращі речі, найчастіше, виявляються безкоштовними. І в підтвердження цьому ми зібрали 10 речей, які можна зробити в Амстердамі і при цьому не витратити ні цента.

1. Консерваторія Concertgebouw

Потрапити на концерт безкоштовно в одну з кращих консерваторій світу? Звучить надто добре, щоб бути правдою, але все так: щосереди днем ​​можна безкоштовно потрапити в Concertgebouw. Взяти прохідний квиток потрібно в касі в 11:30 ранку, але краще прийти раніше. Сам же концерт буде йти з 12:30 до 13:00. Програма регулярно оновлюється, але стежити за нею можна на сайті консерваторії.

2. Сади Rijksmuseum

Прогуляйтеся обов'язково в садах Rijksmuseum, в яких крім неймовірної природи можна знайти і об'єкти вуличного мистецтва: величезна шахівниця, фонтан авторства сучасного датського художника Джепп Хейна і творчість архітектора Альдо ван Ейка. Час від часу сюди привозять нові скульптурні експозиції. Одна з останніх - колекція робіт іспанського майстра Джоана Міро.

3. Muziektheater

Будівля Muziektheater, в якому регулярно проходить опера, танцювальні і музичні вистави, проводить також щотижневі безкоштовні концерти по вівторках з 12:30 до 13:00 (з вересня по травень). Декілька разів на місяць крім концерту вам також можуть запропонувати безкоштовну екскурсію по будівлі театру. Уточнити точні дати можна на сайті.

4. Bimhuis

Bimhuis - це легендарне джазове місце, куди також можна потрапити безкоштовно щовівторка. Музиканти починають зазвичай грати о 22:00, але приходьте раніше, щоб зайняти місце получше.

5. Центральна бібліотека

До найбільшої бібліотеки Нідерландів - Centrale Bibliotheek - можна потрапити безкоштовно, втім як і отримати доступ до її матеріалами, платним буде тільки wi-fi. На сьомому поверсі бібліотеки є кафе з чудовою терасою, звідки відкривається прекрасний вид на місто.

6. Галерея Civic Guard

У музеї Амстердама зберігається колекція портретів часів Золотого століття. Побачити їх можуть усі бажаючі абсолютно безкоштовно.

7. Пішохідні екскурсії Sandeman's

Безкоштовна тригодинна пішохідна екскурсія (англійською та іспанською мовами) по основних міських визначних пам'яток зазвичай проходить кілька разів на день: о 10:00, о 11:15 та о 14:15. Вони зазвичай починаються у Національного пам'ятника на площі Дам. Забронювати собі місце найкраще онлайн, але можна підійти і без броні, за 10 хвилин до початку.

8. Міський архів Stadsarchief

У той час, як на другому поверсі Stadsarchief побачити виставку можна за невелику плату, на першому - можна знайти навіть більше матеріалів про історію Амстердама. Період збережених тут документів досить великий - від стародавніх карт до часів нацистської окупації. І деякі знаходять колекцію на першому поверсі, куди більш цікавою, ніж на другому.

9. Безкоштовний тур на алмазну фабрику Gassan

Дізнатися 400-річну історію алмазної промисловості в Нідерландах можна абсолютно безкоштовно на фабриці Gassan. Але забронювати екскурсію потрібно заздалегідь.

10. Інститут кіно EYE

Потрапити на територію кінематографічного інституту EYE з його приголомшливою архітектурою і незвичайної інтерактивної виставкою можна абсолютно безкоштовно.

Більш того, сам шлях сюди буде незвичайним: потрібно сісти на безкоштовний паром Buiksloterweg, що відправляється зі станції Central.

Джерело: travelandleisure.com