Найдорожчий діамант в світі

Складно повірити, що існують в світі дорогоцінні камені, вартість яких не беруться визначити навіть найталановитіші і досвідчені ювеліри. Однак це так, таке незвичайне явище відноситься найдорожчим діамантів у світі.

Блакитний діамант «Blue Hope»

«Якого кольору найдорожчі діаманти?» Найбільша вартість зазвичай у огранених алмазів, що мають незвичайний відтінок: блакитний, рожевий, жовтий. І відкриває наш список найбільш незвичайних і дорогих каменів саме такий представник. Існує традиція, за якою найбільші діаманти, знайдені в надрах землі, отримують власні імена. Так алмаз «Blue Hope» був названий на честь свого першого власника Генрі Філіпа Хоупа. Це найбільший з відомих у даний час рідкісних блакитних діамантів. Його вага становить 45,52 карата або майже 9,10 грама. Він вправлений в дорогоцінний кольє, де знаходиться в оточенні дрібніших прозорих діамантів. Вартість «Blue Hope» оцінюється в 350 млн $ і, як зазвичай буває з коштовностями подібної вартості, цей найдорожчий блакитний діамант не раз міняв господаря, так що навіть з'явилося переказ про накладене на камінь прокляття. Зараз знаходиться в колекції Смітсонівського національного музею в Великобританії.

Рожевий діамант «Рожева зірка»

У 2013 році відбулися торги, які дали відповідь на питання: «Скільки коштує найдорожчий рожевий діамант в світі?» На аукціоні Sotheby's був проданий камінь з ім'ям «Рожева зірка», який обійшовся його новим власникам в 74 млн $. У порівнянні з попереднім діамантом, цей набагато дешевше, однак ціна на нього буде з часом зростати, так як рожеві діаманти - одні з найрідкісніших в світі. Вага каменю становить 59,6 карата, він знайдений в 1999 році в Південній Африці.

Прозорий діамант The world's first diamond ring

Цей камінь вагою в 150 карат знаменитий тим, що з нього виконано саме дороге кільце з діамантом. Причому «с» в даному випадку не зовсім правильний привід. Справа в тому, що кільце повністю складається з діаманта, і для його виготовлення застосовувалися самі передові і інноваційні технології різання і обробки каміння. Вартість кільця складає 70 млн $, проте воно досі шукає свого покупця і перебуває у володінні фірми, що створила це диво ювелірного мистецтва - швейцарської компанії Shawish.

Прозорі діаманти «Сансі» і «Кохинор»

Найбільш правильним відповіддю на питання: «Які діаманти найдорожчі?» - буде відповідь: «Ті, що мають незвичайну історію». Для двох найдорожчих діамантів у світі: «Сансі» і «Кохинор» до сих пір не визначена навіть приблизна вартість.

«Сансі» - індійський діамант, знайдений ще в 11 столітті. За підрахунками експертів, його вага становить близько 101,25 карата. За багатовікову історію він побував у володінні багатьох королів, промисловців, багатих підприємців, а зараз знаходиться в колекції «Лувру» у Франції.

«Кохинор» - також індійський діамант. Спочатку він мав жовтуватий відтінок, але після ограновування, яка сталася в 1852 році, став прозорим. Вага «Кохинор» становить 105 карат і після довгих подорожей він виявився в Англії і зараз вправлений в корону Єлизавети.