Музей казки про Алісу в Країні чудес може з'явитися в Москві

Фото: FA Bobo / PA Images / Dannis Van Tine

У Москві може з'явитися музей, присвячений казці англійського письменника Льюїса Керролла "Пригоди Аліси в Країні чудес", повідомляє Агентство "Москва" з посиланням на генерального продюсера виставки "Аліса в Країні чудес" Аллу Ключникову.

"У нас зародилася ідея створення музею" Аліса в Країні чудес ". Коли запускали виставку, то ми не припускали такого інтересу. Відкривалися ми всього на три місяці, але, коли побачили нескінченний інтерес, вирішили продовжити виставку поки на рік. Можливо, вона стане музеєм на постійній основі - зараз підшукуємо місце. протягом року місце буде знайдено в Москві ", - сказала Ключникова.

Виставка, присвячена казці Льюїса Керролла відкрилася 29 травня 2015 року в садибі Чорткова на Мясницькій вулиці. Вона приурочена до 150-річчя знаменитого твору. З моменту відкриття експозицію відвідали більше 76 тисяч осіб. В даний момент готується гастрольний варіант проекту, який відправиться в інші країни і міста Росії.

Сьогодні в рамках проходить виставки був відкритий перший в Росії бюст Льюїса Керролла. Його автором виступив скульптор Денис Петров. Бюст, виконаний в гіпсі, встановлений в особняку, в просторі виставки "Аліса в Країні чудес", перед великим дзеркалом на сходах, створеної Федором Шехтелем.

Відзначимо, що садиба Чорткова на Мясницькій вперше відкрилася відвідувачам минулого літа. Відомо, що Керролл бував в Москві, де відвідував, зокрема, знамениту "Московську міську Чортківську публічну бібліотеку", яка з'явилася в садибі в 1863 році і стала першою в Росії безкоштовної приватної бібліотекою.