Ніна Усатова: «Хочу знову приїхати на Алтай!»

30 вересня 2011 р 15:21

1 жовтня в ефірі Першого каналу вийде документальний фільм про народну артистку Росії, уродженці нашого краю.

У цей день народна артистка Росії Ніна Усатова відзначає свій ювілей. В її день народження на Першому каналі о 9 годині 55 хвилин (за місцевим часом) вийде документальний біографічний фільм «Ніна Усатова. Мені пропонували роль Офелії ».

Мені пропонували роль Офелії »

Як повідомляє управління з питань преси та інформації, зйомки фільму на території Алтайського краю проходили протягом п'яти днів. Основний сюжет знімався на батьківщині актриси - в селі Малинове озеро Михайлівського району. У фільмі є і безкраї квітучі алтайські поля, село Сростки і гора Пікет, де проходив Всеросійський фестиваль «Шукшинские дні на Алтаї». В документальний фільм Першого каналу «Ніна Усатова. Мені пропонували роль Офелії » також увійшли зйомки, зроблені в інших регіонах Росії.

Цей фільм вийде в ефір Першого каналу 1 + жовтня о 9 годині 55 хвилин за місцевим часом.

Довідка: Усатова Ніна Миколаївна - російська актриса, народна артистка Росії (1994), лауреат Державної премії РФ в області літератури і мистецтва 2000 року (за виконання ролі у фільмі «Барак»). Народилася Ніна Усатова 1 жовтня 1951 на полустанку Малинове Озеро Алтайського краю. Її дитячі спогади розцвічені чарівними фарбами природи Алтайського краю. Містечко, де вона народилася, розташовувалося на березі красивого озера. На заході вода в озері фарбувалася в малиновий колір. Звідси і назва станції - Малинове Озеро. Батько Ніни в той час працював у лісництві (був єгерем і об'їждчиком), мати виховувала чотирьох дочок. Ніна з дитинства знала, що таке простий селянський труд: і дрова рубати, і сіно косити, і корів доїти вміла. Дуже любила вона вигадувати історії про все, що бачила навколо, а чудові історії про тварин, які розповідали дітям дід і батько, запам'яталися на все життя. Дідусь з бабусею були розкуркулені і спрямовані в Курганську область будувати вузькоколійку. Слідом за ними поїхала вся сім'я. З восьмого класу Ніна Усатова знала, що буде актрисою. Грала в шкільних спектаклях, не пропускала жодного фільму, які привозили з вихідним на їх полустанок. П'ять років поступала в Щукінське училище при Вахтангівському театрі. Через п'ять років поступила, але тільки на режисерський факультет. У 1979 році закінчила театральне училище імені Б.В. Щукіна і стала актрисою Ленінградського Молодіжного театру. У 1989 році Ніна Усатова прийшла в трупу Академічного Великого драматичного театру імені Г.А. Товстоногова (Санкт-Петербург), на сцені якого з успіхом грала в спектаклях «Підступність і любов», «Одруження Бальзамінова», «Кадриль», «Сімейний портрет в інтер'єрі». У БДТ ім. Г.А. Товстоногова Ніна Миколаївна - член мистецького та член опікунської рад театру. У кіно актриса дебютувала в 1981 році, першою її роллю стала кравчиня в телевізійному фільмі «Куди зник Фоменко?».

Ніна Усатова - актриса, яка втілила в собі дух російської національної акторської школи, яка створила на сцені і на екрані численні образи простих жінок. Знімалася у фільмах: «Небувальщина» (1983) С.М. Овчарова, «Мій друг Іван Лапшин» (1984) А.Г. Германа, «Фонтан» (1988) Ю.Б. Мамина, «Ой, ви, гуси ...» (1991), «Вікно в Париж» (1993), «Фатальні яйця» (1995). Великим досягненням Усатової стала роль матері у фільмі В.І. Хотиненко «Мусульманський» (1995, премія «Ніка-95»).