Наталя Гундарєва - улюблена народна актриса

grigory_r grigory_r   Наталя Гундарєва - улюблена народна актриса   «Бог посилає випробування сильним», - сказала в одному з останніх своїх інтерв'ю Наталя Гундарєва

Наталя Гундарєва - улюблена народна актриса

«Бог посилає випробування сильним», - сказала в одному з останніх своїх інтерв'ю Наталя Гундарєва. Як зізнавалася сама актриса, Господь послав їй всі випробування, тому що вона любила результат. «І раптом в цій гонці доля мене зупинила», - зізналася Гундарєва. Сьогодні її вітають з 60-річчям.

У різних інтерв'ю Гундарєва стверджувала: «Я ненавиджу себе в стані" все одно ". Мені краще муки пекла. Я до них звикла. Так склалося моє життя, і змінити це не можна ». Про таких людей кажуть, що вони «згоріли». Однак в ювілей хочеться сказати поетичними рядками Жуковського: «Не кажи з тугою їх немає, але вдячністю були». Як же складалася доля актриси?

Наталя Гундарєва народилася 28 серпня 1948 року. Дитину назвали не в честь когось із родичів або, як було прийнято раніше, за святцями. В інтерв'ю Гундарєва розповідала: «Я вийшла з такою назвою вже з пологового будинку. Як у будь-якого новонародженого, у мене була ось така величезна голова. Але кажуть, що рот у мене був ще більше голови, і орала я відповідно. І коли вкочували коляску з дітьми для годування, нянечка в пологовому будинку просто мене кидала мамі зі словами: візьміть вашу Наташку! Коли мама зі мною вийшла з пологового будинку, то я вже відгукувалася на це ім'я, і ​​батько сказав: ну нехай буде Наташкой ».

«На відміну від багатьох ровесників, які народилися в абсолютно атеїстичне час, Наташу в дитинстві хрестили - маленький натільний хрестик з міді зберігся у Гундаревой до кінця», - повідомляє журналістка і біограф актриси Наталія Старосільська. Хрестик сильно стерся, так що розп'яття ледь проступало на малюнку і тому для нього довелося зробити спеціальний медальйон. Наталія Георгіївна дуже їм дорожила і боялася втратити.

Одного разу потрібно було зробити рентген і вона запитала у медсестри: «Хрестик, напевно, заважати буде, зняти?» Жінка відповіла їй: «Ні в якому разі цього не робіть. А тих, хто порадить вам таке, женіть, це погані люди ».

Батьки Гундаревой жили поруч зі станцією метро «Таганська». Вона росла в комуналці, де на 43 людини був один умивальник. Папа, Георгій Макарович, і мама, Олена Михайлівна, були шанувальниками Художнього театру, куди вони вперше привели свою дочку - на казку Метерлінка «Синій птах». На все життя Наташа запам'ятає чарівне враження, залишене тим спектаклем.

Батьки Наташі розійшлися, коли вона була підлітком, але ніколи вона не говорила про те, що розлучення стало для неї великою травмою. Хоча вона залишилася жити з матір'ю, але з батьком продовжувала спілкуватися. У 13 років Гундарєва почала палити. Батько не курив, а ось мама диміла, і дитині стало цікаво спробувати самій. Звичка залишилася на все життя, правда, в якийсь період вона кинула і 7 років не брала в рот сигарет.

Школа, в якій навчалася Наташа, була дуже гарною. Вона знаходилася недалеко від Котельнической набережній - у висотному будинку жило чимало відомих людей, дехто з них входив в батьківський комітет. Хлопців водили в театри, консерваторії, запрошували на шкільні вечори цікавих людей. У шкільні роки виник у неї інтерес до театру, але вже не як до чаклунства, а як до ремесла, яким можна займатися. Так, восьмикласниця Наташа виявилася в Театрі юних москвичів (Тюм) у Палаці піонерів на Ленінських горах.

Керівниця ТЮМа Євгенія Василівна Галкіна розповідала, що, коли Наташа вперше прийшла, група була вже набрана, і приймати когось понад вже наявної кількості вона не хотіла, але «Наташа була така жива, безпосередня, що я зробила виняток». У стінах ТЮМа Гундарєва пережила свою першу любов. Однак батьки Владика Долгорукова були проти їхніх стосунків, Наталчині батьки теж не поділяли серйозного захоплення своєї дочки. Хлопці продовжували зустрічати навіть після того, як надійшли в різні театральні вузи, але поступово їх почуття згасли.

Про те, як Гундарєва надійшла в Щукінське училище, розповідають абсолютно суперечливі версії. За однією з них Наташа не збиралася бути актрисою, а вибрала, як і її мати, професію інженера-будівельника. Свій трудовий стаж Наталя почала кресляркою в конструкторському бюро, де займалася реконструкцією залізобетонних керамічних комбінатів.

Через два роки навіть доросла до помічника головного інженера проекту. При цьому успішно вчилася на підготовчих курсах МІСД, під час вступу до якого встигла здати два найскладніших іспиту: математику і фізику. Але несподівано приятель умовив її вступати до театрального. Олена Михайлівна в цей час була у відпустці, і Наталя подала заяву в Щукінське училище. «У« Щуку »на одне

Наталя Гундарєва - улюблена народна актриса

місце було 247 осіб, - згадувала Гундарєва. - До сих пір не зрозумію, як мене допустили до третього, останнього туру творчого конкурсу ».

За іншою версією, Гундарєва в перший рік не надійшла в Щукінське. Нібито екзаменаторів не сподобалася її повнота. Засмучена дівчина пішла працювати в КБ. На наступний рік на вступний іспит повинна була прийти тонюсенькая Мансурова, яка не жалувала повненьких дівчат. Наташа вивчила її монолог і прочитала його саме для актриси. Щукінське училище Гундарєва закінчила з відзнакою і отримала запрошення мало не в усі столичні театри.

Читайте ще в розділі "Культура".

Як же складалася доля актриси?