Джапарова і Умеров зустрілися з юними дослідниками кримськотатарської культури

В арт-хабі Укрінформу відбулася зустріч першого заступника міністра інформполітики Еміне Джапарову і заступника глави Меджлісу Ільмі Умерова з юними дослідниками кримськотатарської культури.

Зокрема, у зустрічі взяли участь опініон-лідери кримськотатарського народу учнів-членів Малої академії наук, повідомляє кореспондент Укрінформу

Як розповіла методист секції "Кримськотатарська гуманітаристика" Ленура Халілова, в грудні 2017 року, між ГО "Алем" і Національним центром "Мала академія наук" було досягнуто згоди про створення секції "Кримськотатарська гуманітаристика".

"Наша секція входить в відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства. У нашій секції три основні напрямки: мова і література, культура і мистецтво і історія кримських татар", - сказала вона.

За її словами, 22 квітня 2018 року відбудеться захист науково-дослідницьких робіт. Серед 1500 учнів-членів Малої академії наук будуть захищати свої роботи діти-переселенці з Криму в секції "Кримськотатарська гуманітаристика".

Вона розповіла, що захист робіт буде проводитися українською та кримськотатарською мовами.

Читайте також: Меджліс змусить Росію пустити ЮНЕСКО в окупований Крим - Чубаров

Як зазначила Джапарова, створення цієї секції в Малій академії наук - один з шляхів збереження зв'язку з Кримом і консолідації.

"Міністерство з радістю підтримує ваші зусилля. Я вірю, що у цієї секції є перспектива і майбутнє. Я хочу подякувати вам за те, що тема кримськотатарського народу є дуже близькою для вас", - звернулася до школярів Джапарова.

За її словами, зараз одне з основних напрямків Міністерства інформаційної політики - реінтеграція окупованих територій Донбасу і Криму. "Це не тільки політична реінтеграція, це в тому числі просвітницька діяльність щодо того, хто такі кримські татари. Тобто ми виходимо з того, і ми це прописуємо в Стратегії інформаційної реінтеграції, що кримські татари - це корінний народ Криму, що є невід'ємні права цього народу. Щороку ми впроваджуємо загальнонаціональні комунікаційні компанії, присвячені кримським татарам і Криму. Наприклад, до 18 травня, дня депортації, ми створюємо фільми, ролики, бордові кампанії, публікації, марафони. Також до дня прапора Кримськ їх татар 26 червня ми впроваджуємо гасло "Два прапора - єдина країна", - розповіла вона.

Зустріч з юними дослідниками кримськотатарської культури в арт-хабі Укрінформу Зустріч з юними дослідниками кримськотатарської культури в арт-хабі Укрінформу

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Умеров також подякував школярів за дослідження теми кримськотатарського народу, побуту та культури.

Під час заходу відбулася презентація від учня-члена Малої академії наук, яка ознайомила всіх з семантикою кримськотатарського орнаменту.