Все життя - гра: Як режисер і актори Луганського драмтеатру відбудовують театр в Сєвєродонецьку

В рамках проекту "Близько Схід" кореспонденти "112 Україна" продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір навколо В рамках проекту Близько Схід кореспонденти 112 Україна продовжують розповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір навколо   Театр в Сєвєродонецьку 112 Україна   Сергій Дорофєєв - директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який з початком війни переїхав до Сєвєродонецька

Театр в Сєвєродонецьку "112 Україна"

Сергій Дорофєєв - директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру, який з початком війни переїхав до Сєвєродонецька. У новому місті Сергій і його команда акторів почали відбудовувати театральне життя. Почали з п'єси "Наталка Полтавка" в жовтні 2015 го.

Другою домівкою для акторів став Сєвєродонецький міський театр драми, який раніше був і Палацом культури, і кінотеатром. Будівля, яка була побудована в 1952 році, з того часу жодного разу не бачила ремонту, тому знаходилося фактично в аварійному стані. Відновлювати довелося все: зал для глядачів, сцену, хол.

Перші репетиції акторам доводилося проводити в важких умовах без ремонту. Згодом з бюджету області виділили 60 млн грн на ремонт будівлі.

Всього в репертуарі 20 вистав. Працюють над ними більше 100 чоловік, і майже у половини з них творчі професії. Деякі з вистав досить оригінальні для сіверськодонецьких глядачів.

"У нас є дуже багато вистав, які поставлені в експериментальному напрямку. Є вистави, в яких використовується суто архаїчний театральна мова", - говорить Сергій Дорофєєв.

Тут знайшла своє щастя і велика частина трупи, яка виїхала з Луганська в 2014-му. Більшість акторів запевняють, що продовжували грати спектаклі і з початком окупації Луганська.

"Зал був повний! Все люди встали і аплодували, не дивлячись на те що ми вже опинилися в окупації", - говорить актор Іван Шербул.

У театрі ляльок в Луганську працювала і сімейна пара Євген і Тетяна Мерзлякова. Коли подружжя виїхало з окупованого міста, то спочатку жили в Чернівцях, а потім перебралися в Черкаси, рік працювали в місцевому ляльковому театрі. А потім режисерові і актрисі запропонували перебратися в Луганський театр. Тепер все живуть в Сєвєродонецьку і діляться мистецтвом з жителями міста. Однак театр зрозумілий далеко не всім.

"Як і у всій Україні, у нас є певна проблема, тому що люди не завжди розуміють, що таке театр. Не розуміють, наприклад, що не можна спізнюватися", - говорить Сергій Дорофєєв.

Однак театральні діячі вірять: глядач виправиться. І обіцяють нові спектаклі. У планах - спектакль "Дон Жуан", який разом з українцями в Сєвєродонецьку будуть грати і німці.