Київський національний академічний театр оперети

1. Київський національний академічний театр оперети
  2. Як дістатися: Київський національний академічний театр оперети на карті Києва

Київський національний академічний театр оперети - установа, гармонійно поєднало під своїми склепіннями інструментальну музику та вокал, різні види танцю, включаючи балет, і елементи естрадної майстерності. В результаті такого синтезу киянам був виявлений яскравий, легкий і демократичний музичний жанр - оперета.

Київський національний академічний театр оперети

Театр в приміщенні Народного Троїцького будинку, - саме так називається будівля, в якому сьогодні розташовується Київська оперета, - був заснований в 1907 році. Організатором трупи виступив видатний діяч мистецтв - Микола Садовський. На перших афішах театру красувалися імена корифеїв вітчизняної сцени, прославлених артистів і драматургів, серед яких - Марія Заньковецька і Марко Кропивницький, Панас Саксаганський і багато інших.

Цікавий факт: саме в Київській опереті відбулася прем'єра вистави «Наталка Полтавка» знаменитого українського композитора Миколи Лисенка.

А народження Київського національного академічного театру оперети датується відразу двома днями: 13 cічня 1934 і 14 грудня 1935 року. Пояснюється це просто: в січні '34 тут був відкритий театр музичної комедії під керівництвом В. Бенедиктова, а в грудні '35 відбувся перший виступ трупи з виставою «Летюча мишь» Штрауса.

Як тоді, так і зараз головним принципом професійному житті колективу Київської оперети є повага до традиційного театрально-музичної спадщини. Навіть коли під час війни трупа театру була евакуйована в Казахстан, якість постановок і робота київського театру викликали захоплення не тільки в Алма-Ати, а й в Москві.

Післявоєнна епоха діяльності Київської оперети пов'язана з діяльністю знаменитих режисерів, драматургів і диригентів, серед яких - Д. Шевцов, Ю. Рибчинський, М. Дунаевсскій, І. Кальман та інші.

Сьогодні Київський національний академічний театр оперети позиціонує себе як театр широкого профілю, якій не чужі творчі експерименти. Вистави, що з'являються на його підмостках, вражають жанровим розмаїттям. Тому опція купити квитки в театр оперети доступна найширшим колам глядачів.

Завдяки старанням творчого колективу Київської оперети театральна афіша столиці повниться такими шедеврами зі світовим ім'ям, «Летюча миша» і «Сільва», «Містер Ікс» та «Фіалка Монмартру». І питання, куди піти в Києві, щоб подивитися і оцінити по достоїнству неординарні трактування «Кармен-сюїти» або «Труффальдіно з Бергамо», «Сорочинського ярмарку» або мюзиклу «В джазі тільки дівчата» не варто.

Київський національний академічний театр оперети ставить не тільки тематичні вистави. З однаковим успіхом тут проходять сучасні мюзикли, концерти, музичні шоу-програми і класичні постановки.

Крім того, колектив Київської оперети не сидить на місці. Гастролі трупи європейськими містами не тільки несуть славу про національному театрі оперети по Старому світу, а й дозволяють самим артистам вчитися новому. І саме тому афіша Києва може запропонувати величезну кількість івентів, заради яких варто купити квиток на спектакль, відвідати Троїцький будинок і переконатися: дозвілля в стінах Київської оперети - один з кращих видів відпочинку в большом городе!

Як дістатися: Київський національний академічний театр оперети на карті Києва

додаткова інформація

Адреса: вул. Велика Васильківська, 53/3 (ст. М. «Олімпійська»).
Телефони: (044) 287-14-80, 287-62-57, 287-26-30, 287-01-12.
сайт: http://operetta.com.ua/

Київський національний театр оперети. фото