Міні-виставка з екотуризму «Відкриваючи природу Донбасу…»

каменные могилы

Далеко не всім відпускникам до душі нав’язлива і втомлююча суєта традиційних туристичних центрів. Багато жителів великих міст віддають перевагу відпочинку на природі, в сільській місцевості, бажано поблизу природних і культурних визначних пам’яток. Відносно новим видом туризму є екологічний туризм, екотуризм (ще називають — зелений туризм). Як один з напрямків туризму у вузькому значенні передбачає подорож, екскурсію чи відвідування і перебування в неосвоєних людиною куточках природи з метою вивчення, спостереження та спілкування з природою. А так само передбачає наявність певних, досить жорстких правил поведінки і їх дотримання, є принциповою умовою успішного розвитку самої галузі. Екотуризм вже давно перестав бути екзотикою в країнах Європи. І в нашій країні ми маємо величезний потенціал для розвитку цієї галузі. Справа лише за малим — вміло скористатися цим багатством.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Донецькому обласному краєзнавчому музеї напередодні сезону відпусток відкрита міні-виставка, присвячена екотуризму «Відкриваючи природу Донбасу…». Що може бути краще, ніж дізнатися, як, на чому і куди можна поїхати в Донецькій області, отримавши можливість побачити щось унікальне, цікаве,те що  запам’ятається з історії рідного краю. Про це Ви дізнаєтесь, побувавши на нашій міні-виставці, де будуть представлена пізнавальна наочна інформація, ілюстровані матеріали про цікаві для екотуризму місця Донецької області.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Стереотипне уявлення про наш край як про виключно промисловий регіон дуже далекі від дійсності. Донецька область надзвичайно багата на гарні місця. В нашому індустріальному краї збереглося на диво багато ділянок незайманої природи. Екотуризм тут тільки починає розвиватися, і в нього велике майбутнє. На Донеччині створено чимало об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ). Загальна їх площа становить 3,5% від усієї площі області. В області створено 4 філії природних заповідників: «Кам’яні Могили», «Хомутовський степ» і «Крейдяна флора»,«Кальміуський». Гордістю регіону є два Національних природних парки «Святі Гори» і «Меотида». Протягом більш, ніж 10 років створено 6 регіональних ландшафтних парків (РЛП): «Донецький кряж», «Клебан-Бик», «Краматорський», «Зуївський», «Слов’янський курорт», а також «Половецький степ», пізніше увійшов до складу НПП «Меотида». В Донецькій області створено велику кількість природних заказників державного і місцевого значення.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Багато жителів Донецької області навіть не уявляють, які мальовничі ландшафти таять в собі перелічені вище заповідники і заказники нашого регіону. Тому, мета нашої міні-виставки — допомогти туристам відчути природну, історико-культурну велич і красу нашого рідного краю.