15 травня.Міжнародний день сім`ї

семья 3

Міжнаро́дний день сім’ї́ — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Цей день щорічно святкується 15 травня. Мета — поглиблення розуміння питань родини, об’єднання можливостей різних країн для вирішення всіх найсерйозніших питань, пов’язаних із сім’єю. Запровадження свята було викликано стурбованістю світової спільноти сучасним становищем родини та її значенням у процесі виховання покоління, що підростає.

семья 2

У лютому 2009 року Секретаріат ООН опублікувала доповідь про світові демографічні тенденції. У ній наголошується, що до 2045 року населення планети виросте до 9 млрд. чоловік, незважаючи на збереження тенденції до зниження народжуваності в країнах, що розвиваються.

Сьогодні на Землі живе 6,8 млрд. чоловік. Згідно з прогнозом, у розвинених країнах чисельність населення продовжить скорочуватися. З 2009 по 2050 роки населення України скоротиться на 15 млн. з нинішніх 46 млн.
Сім’я була і залишається хранителькою людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. З родини починається життя людини, вона формується як громадянин. Тому союз сім’ї і держави — необхідна застава процвітання і добробуту його громадян. Благополуччя сім’ї завжди залишатиметься мірилом розвитку і прогресу країни.

семья 4

Людина не народжується відразу ж дорослою. Найперше, що вона пізнає — це взаємини у сім’ї. Коли народжується дитина, вона природним чином, поглинає в себе енергію зі свого оточення. Якщо довкола неї любов і турбота, якщо вона бажана та жадана, якщо вона бачить довкола себе вищі прояви самопожертви, доброти, любові, — то вона росте внутрішньо міцною та гарною.З сім’ї починається  життя  людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона є джерелом  любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке  цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Щороку день сім’ї присвячений певній тематиці.
В Преамбулі до Конвенції ООН про права дитини говориться, що саме сім’ї мають бути надані необхідні захист і сприяння у тому, щоб вона могла повністю взяти на себе виконання обов’язків покладених на неї суспільством – виховання майбутнього покоління. Конвенція про права дитини (від 20.11.1989) набула чинності 2 вересня 1990 р., для України — 27 вересня 1991 р.

семья 1

Щороку день сім’ї присвячений певній тематиці.