«Шевченківські дні» в музеї-садибі Немировича-Данченко

Рисунок1

В цьому році виповнюється 200 років з дня народження видатного українського поета та художника Т.Г. Шевченко. Безумовно, кожний громадянин нашої держави пишається творчим спадком видатного «Кобзаря». Але не тільки українці шанують пам`ять нашого поета. У всьому світі встановлено 1384 пам`ятника Т.Г.Шевченко. Перед його монументом схиляли голови звичайні робітничі, «творча гвардія», учені, президенти.

Звісно, не залишивсяі всесвітньо відомий МХАТ. Володимир Іванович Немирович-Данченко ( один із засновників театру), який на протязі літа , 30 років жив і творив у Нескучненській садибі, де зараз знаходиться музей його пам`яті, разом з К. С. Станіславським та групою акторів у 1912 р. відвідали м. Київ з гастролями. За ініціативою київської інтелігенції, на чолі з українським театральним діячем В. А. Чаговцем, була здійснена прогулянка Дніпром трупи Московського Художнього театру. Під час прогулянки, 27 травня мхатівці відвідали могилу Т.Г. Шевченко в Каневі,та поклали спеціально привезений вінок з квітів, в якому містилася дощечка з гравіюванням: « Геніальному Шевченко – земний поклон від Московського Художнього театру». Вінок був металевий, складався з дубового листя та вплетеної в нього лаврової гілки.

В 1961 році, під час двомісячних гастролей у Києві, де МХАТ відіграв 20 вистав, актори також відвідали Канів, де 26 червня поклали вінок до могили геніального Шевченко.

Меморіальний музей-садиба В.І. Немировича-Данченко в ці березневі дні також вшанував пам`ять Генія українського мистецтва. Чергова зустріч клуба « У Немировича» була присвячена Т.Г.Шевченко. Його величезному мальовничому та графічному спадку, за який він отримав звання Академіка гравюри Петербурзької Академії художньої майстерності.

DSCN4250

На засіданні клубу були представлені мальовничі роботи Т. Г. Шевченко, прозвучали його вірші. Одним з виконавців був Микола Глушко, учень 3-го класу          Нескучненської ЗОШ.

Частиною зустрічі було відкриття виставки нашого земляка, художника-аматора О.С. Бардадима, котрий представив близько 20 мальовничих робіт. Всі вони пов`язані з природою нашого краю. Серед них ви побачите пейзажі, натюрморти, роботи які відображають українські народні звичаї.

Відмітимо той факт, що О.С. Бардадим народився в с. Шевченково, Звенигородського району, Черкаської області, та є земляком Т.Г. Шевченко, як він стверджує в своїй автобіографії.

IMGP1784

Учасники клубу « У Немировича» були у захваті реалістичністю картин, відданням кольору та форми у натюрмортах, та просили висловити подяку автору мальовничих робіт за вміння передати красу нашої природи. Від себе додамо, що картини розкривають своєрідність смаку автора, національну приналежність, сприйняття світу та відношення до нього.

Меморіальний музей-садиба В. І. Немировича-Данченко запрошує мешканців нашого району відвідати виставку художніх робіт О.С. Бардадима.

С.Н. Глушко,

молодший науковий співробітник