Виставка «Час вибрав нас…»

7 лютого 2014 р. відбулася презентація виставки «Час вибрав нас…» в воєнно- історичному музеї Великої Вітчизняної  війни, присвяченої 25-річчю виводу радянських військ з Афганістану. Скрізь афганську війну (1979-1989) пройшло близько 2 млн. людей, з них половина – професійні військові. Більш ніж 14 тис. солдатів, які не повернулися з Афгану, така ціна цієї війни. Ця виставка – данина пам`яті тим, хто не повернувся з війни, та тим, хто вистояв і повернувся додому.

На виставці представлено близько 300 експонатів. Серед них документи, нагороди, фотографії, особисті речі загиблих солдатів : Героя Радянського Союзу В. Арсенова, Ю. Птицина, Ю.Остапенко, О. Пластовця та ін..

Експонуються елементи обмундирування  повітрянодесантних військ, мотострілкових дивізій, зразки зброї, протипіхотні та протитанкові міни, реактивні снаряди.

Експозиція доповнюється роботами художника В.О.Ягодинця, учасника бойових дій в Афганістані – «Афганський цикл», який особисто відвідав виставку та розповів свою історію.

На виставці був присутній міський голова Донецька – Лук`янченко О.О., який висловив подяку ветеранам Афганської війни за виконання свого боргу перед Вітчизною. Також слова подяки почули і співробітники музею за правдиве та емоційне відтворення атмосфери  війни на виставці,та отримали у подарунок справжні афганські гроші.

Виставку відвідали представники Донецького міського «Національно-патріотичного центру імені Героя Радянського Союзу В. Арсенова», районної організації ветеранів Афганістану Петровського району,за підтримки яких була створена виставка.

Необхідно відмітити, що виставка вражає своєю незвичайною концепцією та емоційністю, застосуванням відео та аудіовізуальних засобів,різноманіттям експонатів.