Виставка «Все йде, все минає, — і краю немає…» з приватної колекції Лариси Тарампій

Донецький обласний краєзнавчий музей пропонує етнографічну виставку Лариси Тарампій «Все йде, все минає, — краю немає…» присвячену 200-річчя Т.Г.Шевченко.

Колекція є унікальною бо увібрала в себе елементи одягу великої кількості етнічних груп України з кожного її куточка від Закарпаття і Буковини до Таврії і Слобожанщини. В силу історичних подій багато регіонів України сконцентрували на своїх теренах і російські етноси, котрі також  зберігали свої культурні корені. Ці надбання колекціонер Лариса Тарампій також не оминула і включила до своєї колекції. На виставці представлено близько 100 експонатів, датовані кін. ХІХ —  поч. ХХ ст. . Серед них жіночі, чоловічі та дитячі сорочки, велика кількість рушників, сумки, пояси, верхня плечова одежа, підзори, скатертини.

На виставці також представлені побутові речі з фондів Донецького обласного краєзнавчого музею.

Лариса народилася у Донецьку, отримала освіту бухгалтера. Але її завжди цікавила історія нашого народу, його традиції, розвиток, становлення. Її бабуся та прабабуся були знатними вишивальницями, саме їхні  роботи і поклали початок колекції Лариси. Де б не знаходилася Лариса, вона завжди знайомиться з культурою, звичаями, традиціями різноманітних регіонів України,   знаходить унікальні старовинні речі, та поповнює свою колекцію.